Казус Могильова. Як наслідки "договірняків" вилазять владі боком

Замість того, щоб ходити на допити, колишній очільник уряду Криму часів Януковича Анатолій Могильов розповідає з телеекранів про те, як треба розбудовувати Україну

Казус Могильова. Як наслідки "договірняк…

Учорашня поява в прямому ефірі програми "Гордон" на телеканалі "112. Україна" одіозного екс-міністра внутрішніх справ, колишнього голови Ради міністрів Криму часів Януковича Анатолія Могильова цілком прогнозовано викликала серйозний суспільний скандал. Тим паче, коли після трьох років інформаційного "підпілля" Могильов розповідав, як він робив все, щоб окупації Криму не сталося, а вся відповідальність за "здачу" півострова лежить на тодішньому керівництву РНБО.

На українських телеекранах цього персонажа не було видно з кінця лютого 2014 року. Ходили чутки, що він весь цей час ховався в Україні. Це отримало підтвердження у грудні минулого року, коли Могильов засвітився на рибалці на Київському морі. За більш ніж три роки після Майдану жодних зауважень у спецслужб щодо безтурботного життя колишнього соратника Януковича чомусь не виникло. Хоча, за словами нинішнього губернатора Закарпаття Геннадія Москаля, Могильов брав безпосередню участь у російській операції з окупації півострову. "Він був в курсі анексії Криму. Він їздив до Москви і підписався під цим. Коли трапилося захоплення адміністративних будівель, він був у курсі справи. Туди заходили по десять осіб. Попередньо туди завезли ліжка, продукти, кухарів, зброю. Все це було з благословіння тодішньої влади Криму. А коли це все захопили, він спасував і втік", – розповідав журналістам Москаль ще у 2014 році. У відповідь - тиша. А у справі про держзраду Януковича Могильов проходить лише як рядовий свідок.

І це попри те, що окрім подій в Криму, колишньому голові МВС можна згадати багато чого іншого: і формування авторитарної системи у силових органах за часів Януковича, яку він в подальшому передав своєму наступнику Віталію Захарченку, і багаторічне цькування кримських татар у бутність ним очільником кримській міліції. Під час анексії 99% її кадрового складу зрадили Батьківщині. Колишній кримський "главмент" має нести за це повну моральну відповідальність.

То ж цілковита провина за те, що Могильов виліз на телеекрани, лежить на владі. Через її надліберальну політику склалася ситуація, коли з'явилися "погані" і "хороші" "регіонали". "Погані" на чолі з Януковичем втекли з України, так би мовити, визнавши свою провину. А хто залишився, отримали від влади індульгенцію. Чомусь немає питань до колишнього голови Верховної Ради Володимира Рибака, який брав безпосередню участь у подіях у Раді, які призвели до кривавої розв'язки Майдану. Тишком-нишком в Україні живуть колишній мер Луганська Сергій Кравченко та екс-губернатор Луганщини Валерій Голенко. Тільки після смерті широкому загалу стало відомо, що один із засновників проросійської партії "Союз" Лев Миримський кілька останніх років проживав у Києві.

Чудово себе почуває й Леонід Кожара, який регулярно з'являється на телеекранах і просуває свою партію "Соціалісти". І це попри те, що за колишнього режиму він був міністром закордонних справ, і саме при ньому Янукович у Вільнюсі відмовився від Асоціації з ЄС. Однак, оскільки він нікуди не тікав, його ніхто й не чіпає. Водночас, від подібних "договірняків" з екс-"регіоналами" насправді страждає лише влада, яка отримує іміджеві ляпаси після кожної появи в ефірі усіляких могильових-кожар.

А ще виникають питання до Дмитра Гордона, який мав би розуміти, що запрошувати до себе в студію скандально відомого соратника Януковича – це моветон. Та ще й після Дня пам'яті жертв депортації кримських татар. З одного боку Гордон-журналіст зробив собі ім'я на "жовтусі" і світських скандалах. І такий персонаж, як Могильов, цілком виправдав сподівання на широкий резонанс програми за його участю. А з іншого, журналіст, який позиціонує себе в якості патріота і разом із Михайлом Саакашвілі розбудовує Рух нових сил, дав ефір людині, яку аж ніяк не можна запідозрити в патріотизмі. На жаль...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme