Хто вгамує контужених правосеків

Правосеки вкотре вляпалися в криваву історію, яка має стати для "неузаконених" бійців останньою
Depo.Влада
11 січня 2016 11:55
ФОТО: depo.ua
Хто вгамує контужених правосеків
Хто вгамує контужених правосеків

На закарпатському гірськолижному курорті Драгобат сталася чергова кривава сутичка за участі бійців "Правого сектору". Від типової побутової бійки на тлі зловживання алкоголем, які регулярно трапляються на наших теренах в новорічні свята, цю подію відрізняє використання вогнепальної зброї. При чому наразі до кінця не зрозуміло, чи зброю використала одна зі сторін, чи обидві.

Загалом поки ситуація виглядає приблизно так. В неділю, 10 січня, на базу відпочинку "Хата Магната" завітали кілька бійців "Правого сектору". Спочатку, правда, самі правосеки від участі в бійці активно відхрещувалися. Як зазначив радник комбата Чесного у ПС Андрій Крижевський, "бійці батальйонів "Захід" "Правого сектору", мають важливіші справи, ніж влаштовувати п'яні сутички". Але уже сьогодні в ПС врешті визнали, що в сутичці таки брали участь їхні побратими. "На Драгобраті в Закарпатті відбувся конфлікт між групою бійців ДУК ПС та охороною "Хати магната" до якої підключилась певна кількість місцевих жителів. В результаті на даний час затримано друга "Хорвата" – начальника оперативного штабу (одного з організаторів та першого офіційного командира 5-го ОБАТ ДУК ПС, пораненого в боях з окупантом), друга "Бєса" – командира 13-го запасного батальйону ДУК ПС (Київ), який воював в Донецькому аеропорту, де був контужений у бою з російським спецназом та ще трьох бійців", - заявив головний командир ВО "Тризуб" ім. С. Бандери, командир ДУК ПС Андрій Стемпіцький "Летун".

За словами місцевих мешканців, конфлікт почався через те, що правосеки відмовилися розраховуватися за надані послуги, охоронець зробив їм зауваження, за що його побили мало не до смерті, крім того зламали ногу кухарю та побили інших відвідувачів закладу. Після цього на місце прибув власник "Хати Магнати" з рушницею, прикладом вирубив одного з гостей а інших взяв на приціл. Зв'язавши хуліганів скотчем, власник викликав міліцію.

Хто перший у цьому конфлікті застосував зброю, має з'ясувати слідство. Правосеки наразі заявляють, що, мовляв, вогнепальні поранення тільки у їхніх побратимів, натякаючи, що вогнепал був застосований тільки проти них. До того ж, в ПС накопали, що "Хата Магната" належить жителям Донецької області та й персонал там переважно з донецьких, а бійці контужені на фронті, а тому дуже вразливі, типу це якось має виправдовувати дії хуліганів.

Не будимо квапитися з висновками, та вирішувати, хто в цій ситуації більше неправий – для цього і існують правоохоронні органи. Але той факт, що озброєні правосеки вкотре є учасниками збройних розбірок серйозно насторожує. Який би там конфлікт не трапився в питному закладі між працівниками і відвідувачами, - це не дає жодного права не те що використовувати зброю, та й навіть розпускати руки. І будь-які героїчні подвиги на фронтах та отримані контузії не є індульгенцією на право застосовувати силу в мирному житті. І не варто мабуть нагадувати, що люди з донецькою чи луганською пропискою – це такі ж громадяни України як і кияни з закарпатцями. Якщо ж комусь дуже вже кортить продемонструвати свої чоловічі якості, то зусиллями товариша Путіна в нашій країні є для цього усі умови, але ці місця знаходяться значно східніші за карпатські гірськолижні курорти.

Президент Порошенко уже неодноразово заявляв, що ніяких приватних чи позадержавних мілітарних формувань в Україні бути не може і не буде. Час іде і формально всі добровольчі батальйони влилися або в структуру МВС або ж в Збройні сили. Окремо стоїть лише Правий сектор, який чи то підпорядкований офіційним структурам, чи ні, чи має якусь чітку організацію, чи не має. Його структура дуже аморфна і розібратися хто саме прикривається цим брендом не завжди до кінця можливо. І з цим державі рано чи пізно доведеться розбиратися, адже подібні до драгобатівського казуси будуть траплятися і надалі, якщо, звісно, нічого не змінюватиметься. Привид Сашка Білого і далі блукатиме Україною. Отже здається прийшов час остаточно вирішити долю "Правого сектору". І всі правосеки мають врешті чітко усвідомити – або вони бійці Збройних сил України і несуть відповідальність за свої дії відповідно до Уставу ЗСУ, або ж вони члени незаконного збройного формування, а простіше кажучи злочинці, з усіма випливаючими звідси наслідками.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада