Хто вбив організатора нападу на Чорновол

Повішення Олега Нетребка у камері Лук'янівського СІЗО видається, м'яко кажучи, дивним. Бо занадто багато людей з колишньої влади були зацікавлені в тому, щоб цей кримінальний авторитет з Дніпровщини замовк навіки

Хто вбив організатора нападу на Чорновол…

Учора стало відомо про те, що підозрюваний у нападі на активістку Майдану, чинного народного депутата фракції "Народний фронт" Тетяну Чорновол в грудні 2013 року Олег Нетребко, який два тижні тому був екстрадований в Україну з Білорусі, повісився в ізоляторі тимчасового утримання в Києві. У цій історії дуже багато моментів, які викликають питання. В результаті, нардеп Віталій Купрій прямим текстом заявляє, що Нетребко не повісився, а його повісили. "Вбивство Нетрика в камері очікуване, саме він міг розповісти про злочини правоохоронців під час Революції гідності. Деякі з них досі перебувають на посадах. Ключового свідка у справі Майдану зачищено!" - додав він.

Наскільки відповідає дійсності теза відносно того, що Нетребко був ключовим свідком по питаннях Майдану – це питання відкрите. Так, на думку Чорновол, постать Нетребка не відігравала серйозної ролі в її справі. Водночас вона заявила, що за справою про замах на неї "стоять досить впливові особи, і абсолютно переконана, що Нетребка довели до самогубства". "Я не думаю, що його повісили в СІЗО. Я вважаю, що створили такі умови, що він повинен був повіситися. Маю певні факти вважати, що це все йде від Іванющенка (екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка). Нетребко міг дати свідчення про те, хто насправді був організатором замаху на мене, бо Нетребко ніяким організатором не був. В нього навіть мотивів ніяких не було. Тому він не був організатором, але до побиття мав відношення", - вважає Чорновол. Слідчі органи мали б дослідити наявність інформації про Юру Єнакієвського у даній історії, тим паче, що прізвище даного одіозного екс-нардепа-"авторитета" неодноразово спливало під час розслідувань щодо появи "тітушок"-вбивць на Майдані.

Що ж відомо про уродженця Каменського Нетребка. Він – особистість в деяких колах дуже відома і примітна. Зокрема, покійний значився засновником української федерації хортингу – виду єдиноборств, створеного в Україні. Також він був головою правління будівельної компанії "Міра-Буд".

Пізніше ця компанія стала власністю (скоріш за все формальною) Романа Залюбовського – ще одного нападника на Тетяну Чорновол. Окрім того, Нетребка називали власником цілого ланцюжка компаній, пов'язаних з нерухомістю. Зокрема, йдеться про ринки на Дніпровщині, сільгосппідприємства тощо.

Власне з ринками пов'язані давні зв'язки Нетребка. Так, у ЗМІ говорили про його близьку співпрацю з російським кримінальним авторитетом, близьким до команди Віктора Медведчука Максимом Курочкіним, якого у 2007 році застрелили на виході зі Святошинського райсуду. Нетребко числився директором компанії "Магеллан", пов'язаної з Курочкіним, а також засвітився під час вирішень питань по скандально відомому ринку "Озерка".

Пробував себе Нетребко і в політиці. Так, на парламентських виборах 2006 року він балотувався за № 21 Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція", але у парламент не потрапив. Але до Ради він все рівно мав відношення. Так, у п'ятому скликанні Верховної Ради Нетребко був помічником "регіоналки" Валерії Матюхи. Останню пов'язують з одіозною екс-міністром юстиції Оленою Лукаш. Пізніше, у 2011 році Матюха очолювала державне оборонне підприємство "Прогрес", а також була радницею тодішнього голови "Укрспецекспорту" Дмитра Саламатіна.

Хто насправді з верхівки Партії регіонів замовив Нетребку побиття Тетяни Чорновол тепер можна лише здогадуватися. Як і те, хто та що стало причиною передчасної смерті цінного свідка. У будь-якому разі, це провал МВС, пенітенціарної служби та СБУ. Усі вони мали зробити все, щоб зберегти життя цінного свідка. Нетребко хоч і не йшов на угоду зі слідством, але в перспективі міг "зламатися" і дати покази на тих, хто засів згори.

Зрозуміло, що система наших СІЗО вимагає реформ. І не лише з питань оновлення матеріальної бази, як про це останнім часом активно говорять наші можновладці, пропонуючи продати будівлю Лук'янівського СІЗО і побудувати новий ізолятор за Києвом. Проблема криється в необхідності цілковитого перегляду кадрової системи, яка сформувалася там ще з часів "совка", і яка давала змогу у разі наявності грошей робити у слідчому ізоляторі все, що завгодно.

Це – не перший і не останній трагічний випадок у слідчих ізоляторах. Утім, у випадку з Нетребком наші силовики все ж таки могли виставити відповідну охорону, щоб захистити життя важливого свідка. Такі свідки – на вагу золота. І є небезпека в тому, що будь-які інші свідки у СІЗО теж замовкатимуть назавжди.

Наприклад, той же Артур Денисултанов, який на початку червня намагався вбити чеченського діяча Адама Осмаєва і отримав кілька кульових поранень у відповідь від дружини Осмаєва Аміни Окуєвої, теж після лікування відправиться у СІЗО. Дуже б не хотілося, щоб йому теж закрили рота, і ми так ніколи достеменно не дізналися, хто із-за "порєбріка" давав наказ на вбивство…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme