З кримінальним душком: Хто "валить" друзів Коломойського на місцях

Політичний слід в убивстві депутата Черкаської міської ради від УКРОПу Михайла Бінусова може мати місце, але, мабуть, є сенс пошукати й інші сліди

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
З кримінальним душком: Хто "валить" друз…

Керівництво УКРОПу прогнозовано намагається обставити учорашній розстріл Михайла Бінусова як політичне вбивство. Народний депутат-"укропівець" Тарас Батенко заодно згадав усі інциденти, в яких останнім часом фігурували його однопартійці. Приміром, цієї ж ночі підірвали автомобіль голови фракції партії УКРОП у Житомирській обласній раді Наталії Кокітко. Згадав Батенко і події двохмісячної давнини, коли було здійснено замах на голову Коростишівського УКРОПу Євгена Дідківського. "УКРОПівці сьогодні за свою позицію відчувають тиск з різних сторін, з боку правоохоронної системи, погроз різноманітних високих чиновників. Погрожують депутатам, тиснуть на кандидатів у місцеві депутати, як зараз на Волині", - зазначив він у Facebook. Слова про Волинь - явно "прогин" під партнера Коломойського Ігоря Палицю. А от що до політичної складової в цих інцидентах, то тут краще все ж діяти без емоцій...

Кожну з цих історій варто розглядати окремо. Варто почати із загиблого Бінусова, який фігурував у "рейдерських" схемах. І за це навіть незадовго до смерті прямо під час пленарного засідання отримав підозру за двома статтями: умисне невиконання рішення суду та протидія законній господарській діяльності. Справа стосується судової тяганини за приміщення магазину "Юність" в центрі Черкас. Донедавна їх власником була родина колишнього першого заступника директора міського департаменту ЖКК Віталія Дядченка, але після звільнення, його позиції, схоже, ослабли. А, отже, почалися проблеми…

Історія – стара, як світ. Восени 2016-го приміщення "передарували" Бінусову і почалися сутички. З обох сторін були залучені охоронні фірми. Весною Дядченку вдалося увійти в приміщення з охороною, показавши документи, що, за його словами, вказують на незаконність володіння Бінусовим. Цікаво, що Дядченку навіть вдалося переконати в цьому представників правоохоронних органів. Війна ніби на деякий час вщухла. Але менше ніж за тиждень до вбивства, 22 вересня, Бінусов був призначений в.о. очільника Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міськради. Дехто вважає, що саме це призначення і війна за магазин мали стосунок до розстрілу депутата. Як би там не було, але політикою в цій історії не дуже пахне.

В історії із замахом на вбивство коростишівського "укропівця", власника каменеобробного заводу Royal Stone Євгена Дідковського, схоже, теж є підстави говорити про розбірки. У липні двоє чоловіків на мотоциклі посеред вулиці почали стріляти по бізнесмену. Він потрапив до реанімації із проникаючими пораненнями черевної порожнини.

Дідковський давно конфліктував з таким собі Андрієм Лавриненком. Останній відомий тим, що 9 травня 2014 року у Рівненській області влаштував криваві розбірки, щось не поділивши з місцевими бурштинокопачами, після чого три роки перебував в розшуку. Утім, Дідковський стверджував, що весь цей час Лавриненко спокійно жив у Коростишеві. При цьому він ніби-то тероризував місцевих бізнесменів, вимагаючи у них гроші за "дах". У результаті, "укропівець" здійняв серйозний галас. У Коростишів навіть приїздив телеканал "1+1" (як-ніяк Коломойський – однопартієць Дідковського). Лавриненка затримали, але дуже швидко Дідковському прийшла "отвєтка" у вигляді кулі…

Що ж до підпалу авто голови фракції УКРОП у Житомирській обласній раді Наталії Кокітко, то і тут є питання. Окрім депутатського мандату ця пані є заступником міського голови райцентру Баранівка. Її авто Hyundai Santa Fe загорівся вночі. Сама Кокітко каже: правоохоронці ще не зробили висновків, але "навряд чи машина вибухнула сама". Тут вона права, але доки не буде встановлений винуватець, виключати жодних версій неможна. Політична - лише одна із них.

Та "укропівці" стоять тільки на ній. Так, голова житомирського УКРОПу Андрій Ковальов розповів про те, як фракція ставила палки в колеса олігархам. "Фракція була єдиною, яка в повному складі проголосували проти того, щоб надати в оренду підприємству олігарха Дмитра Фірташа понад 80 га землі в Коростенському районі для видобутку ільменіту. Було чимало інших дискусійних питань, у яких зачіпалися інтереси високих осіб", – підкреслив Ковальов.

Утім, це видається абсурдом. Адже цей конфлікт мав би наслідки на рівні Коломойський-"газовики", а не на рівні жительки села Першотравенськ з Баранівської ОТГ, яка має (а точніше - мала) Hyundai Santa Fe. До речі, у 2015 році, коли Кокітко балотувалася в депутати облради, вона була завідувачем в Першотравенському дошкільному навчальному закладі "Мрія" Баранівського району. Там що, все село їздить на джипах?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme