Хто той кримінальний авторитет Тюрін, якого назвали замовником убивства Вороненкова

Сьогодні генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав прізвище замовника вбивства екс-депутата російської Держдуми Дениса Вороненкова, яке сталося 23 березня в центрі Києва

Хто той кримінальний авторитет Тюрін, як…

Сьогодні у ГПУ заявили про завершення розслідування кримінального провадження про вбивство Вороненкова. Під час брифінгу Юрій Луценко повідомив, що організатором вбивства колишнього депутата Державної Думи Росії є російський "злодій в законі" Володимир Тюрін. За словами генпрокурора, були як особисті мотиви – помста Максаковою, з якої Тюрін розлучився вісім років тому – а також політичні мотиви: помста ФСБ за розслідування Вороненкова і побоювання Кремля через можливі свідчень екс-депутата Держдуми РФ про присутність військ Росії в Україні.

Хто ж такий цей Тюрін, якого звинувачують в даному вбивстві? Тюрін Володимир Анатолійович народився 25 листопада 1958 року в Башкортостані. Ще за радянських часів він здійснив три "ходки" загальним строком 11 років. Причому перша з них сталася у 1974 році, (зґвалтування групою осіб), яка мала б поставити жирну крапку на його подальшій злочинній кар'єрі. Після цього Тюрін сидів за розкрадання та розбій. У кримінальному світі він отримав серйозний авторитет, і у 1993 році був коронований трьома впливовими "злодіями в законі" - Калашовим З. К. (Шакро Курд), Усояном А. Р. (Дід Хасан) та Іваньковим В. К. (Япончик).

Тоді ж Тюрін став одним з лідерів ОЗУ "Братська", яка почала заправляти в Іркутській області. Сам Тюрін протягом двох десятків років входив до найближчого оточення Діда Хасана, маючи значний вплив у кримінальному світі Москви, Санкт-Петербурга, Іркутської області та Іспанії. У Хасана Тюріков відповідав за фінансові питання. Зокрема, у російських ЗМІ писали про те, що він нібито відповідав за питання виплат хабарів високопоставленим чиновникам. У сферу економічних інтересів Тюріна і його довірених осіб входили підприємства алюмінієвої, деревообробної, целюлозно-паперової, нафтохімічної промисловості, енергетики і банківського сектору. Окрім того, Тюрін володів великою нерухомістю в Москві, Іспанії та Франції.

Цікаво, що Тюрін протягом тривалого часу жив на Піренейському півострові, але серйозно наслідив і там, в результаті чого йому довелося повернутися в Росію. У 2005 році Верховний суд Іспанії оголосив його в міжнародний розшук. За чотири роки Тюрін був затриманий в Монголії за орієнтуванням Інтерполу, однак, коли іспанці прибули туди для екстрадиції авторитету, то виявили у в'язниці… його рідного брата. Також "крадія в законі" для профілактики неодноразово затримували в Москві, але відпускали. Вочевидь, без тісних зв'язків з російськими спецслужбами тут не обійшлося…

Варто зазначити, що Тюрін попри відсутність хоч якихось легального статусу в Росії, має широкі зв'язки серед впливових бізнесменів, високопоставлених політиків і чиновників, зокрема, в силових і судових структурах. Одним з його лобістів називають депутата Держдуми четвертого скликання Миколи Кур'яновича. Окрім того, його називали одним зі спонсорів "зірок" Великого театру в Москві. Вочевидь, у цій "тусовці" він познайомився з Максаковою, з якою прожив разом кілька років і має спільних дітей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme