Хто той "абхазський доберман", якого СБУ сватає в куратори всєя Новоросії

СБУ вперто ліпить з "юного абхазського добермана" Інала Ардзінби головне сепаратистське зло України
Depo.Влада
21 червня 2016 20:00
ФОТО: depo.ua
Хто той "абхазський доберман", якого СБУ сватає в куратори всєя Новоросії
Хто той "абхазський доберман", якого СБУ сватає в куратори всєя Новоросії

Очільник СБУ Василь Грицак продовжує розбурхувати суспільство плановими "сенсаційними" заявами для преси. Останній вихід Грицака "в люди" запам'ятався твердженням, що обміняні на Солошенка та Афанасьєва одеські сепаратисти Олена Гліщинська і Віталій Діденко можуть бути використані так званою "групою ФСБ" проти іншої башти Кремля, яку очолює помічник Путіна Владіслав Сурков.

Цю версію Грицак сором'язливо назвав "своїм скромним припущенням". Тим не менше, на його думку, за допомоги одеських "сепарів" Суркова зможуть звинуватити у провалі проекту "Одеської народної республіки". Мовляв, за оперативною інформацією СБУ, між двома угрупуваннями в Москві є розбірки "і ці люди, яких ми віддали Москві в обмін на наших патріотів, допоможуть цим групам воювати між собою".

Якщо когось дивує, як саме скромні одеські сепаратисти можуть зашкодити всесильному сірому кардиналу російської політики, то і на це питання у Грицака є відповідь, адже Гліщінська і Діденко підпорядковувалися безпосередньо першому заступнику Суркова - Іналу Ардзінбі. З останнього наше СБУ уже давно ліпить образ мало не головного ідеолога "новоросійських республік" в Україні, тож немає нічого дивного, що за версією СБУ, саме Ардзінба "відповідав в Кремлі за перетворення Одеської області в поле битви за сценарієм "ДНР/ЛНР".

Власне, любов пана Грицака до не надто характерної для спецслужбовців медійної активності відома уже давно, то ж немає нічого дивного, що очільник СБУ вкотре намагається додати ваги своїй організації у такий спосіб. Мовляв, така ми серйозна спецслужба, що і путінських посіпак нацьковуємо одне на одне. От тільки розповіді Грицака не виглядають надто переконливими. По-перше, проект Одеської народної республіки провалився уже два роки як, і всі належні висновки у Кремлі з цього приводу вочевидь зробили. Якщо дві сепаратистські "шістки" і можуть додати в цю історію чогось нового, але розраховувати, що вони знають щось таке, що хоч якось зашкодить позиціям Суркова, надто вже оптимістично.

Окремо варто відзначити особливу "прихильність" нашої СБУ до пана Ардзінби. Попри всю його наближеність до Суркова, у Грицака явно перебільшують вагу та значення цього юного політика.

Справа в тім, що Іналу Ардзінбі поки лише 25 років, а коли Кремль розпочинав свою "сепаратистську весну" в Україні, було лише 23. Отже, припускати, що на 23-річного юнака Кремль звалив таку відповідальну ділянку "роботи" дещо складно. Звісно в Росії Ардзінбу і справді вважають одним з найперспективніших молодих політиків і є висока імовірність, що зайти у своїй кар'єрі він зможе досить далеко, але ці аванси юному Іналу ще треба виправдати.

Своїй стрімкій кар'єрі Інал Ардзінба має завдячувати в першу чергу належністю до відомої в самопроголошеній Абхазії сім'ї. За даними російських ЗМІ, Інал є племінником першого "президента Абхазії" Владислава Ардзінби. Кавказське походження та близьке знайомство з пострадянським сепаратизмом є також одними з чинників наближеності до Суркова, який, як відомо, народився у Чечні, і по-батьку мусив би мати прізвище Дудаєв.

До початку війни до Донбасі Інал Ардзінба був відомий як учасник різноманітних політико-економічних молодіжних форумів, звісно, що цілком пропутінських. При цьому головною темою діяльності юнака була самопроголошена Абхазія та її визнання світовою спільнотою (чого вочевидь не станеться) і так звані "права малих народів". Що ж стосується України, то тут Ардзінбу називають куратором від Адміністрації президента Росії "комітету Ради Федерації щодо допомоги південному сходу" при цьому йдеться, що "за жорсткий стиль роботи його називають доберманом".

Тим не менше головна функція Ардзінби наразі виглядає як бути вухами та очима Суркова на засіданнях комітету і вчасно доповідати про відхилення від генерального курсу.

Чи має СБУ рацію, називаючи Ардзінбу ні багато ні мало а "куратором сепаратистських проектів в Україні" сказати складно, але виглядає це як явне перебільшення, тим більше, що жодних доказів такої ваги 25-річного мажора поки ніхто не побачив.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада