Хто топить стенограмою з РНБО Тимошенко та Наливайченка

Поява тексту стенограми засідання РНБО 28 лютого 2014 року під час російської окупації Криму зіграла проти Юлії Тимошенко та тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка
Depo.Влада
22 лютого 2016 15:05
ФОТО: depo.ua
Хто топить стенограмою з РНБО Тимошенко та Наливайченка
Хто топить стенограмою з РНБО Тимошенко та Наливайченка

Щодо несподіваної появи тексту стенограми РНБО часів окупації Криму Росією, виникає кілька питань: чому її оприлюднили саме зараз, і що на засіданні Радбезу робила Юлія Тимошенко, яка на той момент не займала жодних посад і взагалі не мала брати участі в такому заході?

Власне, в даній стенограмі добре видно, на користь кого зіграла поява документу. Так, для суспільства тодішній в.о. президента Олександр Турчинов виявився державником і людиною, готовою йти до кінця у ситуації з Кримом, оголосивши воєнний стан. Навіщо це треба нинішньому секретарю РНБО? Зараз у соцмережах обговорюють можливе повернення Турчинова у велику політику. Втім, фальстарт "кровавому пастору" наразі теж непотрібен, адже політична ситуація в країні зараз виглядає дуже хиткою. Втім, позитивний інформпривід для Турчинова, який останнім часом дещо випав з медіа-поля, дуже навіть доречний.

Зрозуміло, що мета стенограми "притопити" інших фігурантів розмови, які мало не істерично виступили проти оголошення воєнного стану. Зокрема, мова йде про Юлію Тимошенко та тодішнього голову СБУ Валентина Наливайченка, які синхронно й використовуючи одну й ту саму риторику продемонстрували чітке небажання підтримувати жорсткі дії щодо анексії Криму.

Якщо накласти на цю історію вчорашню заяву Юлії Тимошенко, яка публічно підтримала "Третій Майдан", влаштований одіозними політичними діячами з "Революційних правих сил", то все виглядає таким чином, що поява стенограми РНБО – це своєрідна відповідь влади. Мовляв, бажання розхитати ситуацію в країні з боку ЮВТ та її нового компаньйона Валентина Наливайченка не залишилося непоміченим.

В "Батьківщині", до речі, швидко збагнули небезпеку появи даних документів. Так, нардеп Іван Крулько вже заявив про провокацію та маніпуляцію, "яка робиться з однією причиною, у зв'язку з тим, що "Батьківщина" вийшла з коаліції, звинувативши уряд у корупції".

Щоправда, Крулько так напряму й не сказав, хто саме так вдарив по Тимошенко. В будь-якому разі, цей "привіт" для Юлії Володимирівни повинен стати таким собі холодним душем. І сигналом – не можна заради маніакальної жаги влади розгойдувати всю країну. Бо тоді окрім Юрія Кармазіна, Сергія Мельничука та інших одіозних представників "Революційних правих сил" про зв’язки з Росією та посмішку Путіну можуть нагадати й лідерці "Батьківщини"…