Хто ті судді, які увійдуть в історію засудженням Януковича

Владислав Дев'ятко, Дмитро Камбулов й Максим Тітов мають шанс увійти до всіх підручників історії. Проте, з огляду на політизованість справи, яку вони розглядатимуть, варто очікувати серйозних інформатак на цих служителів Феміди

Краще пізно, ніж ніколи: справа про зраду президента-втікача Віктора Януковича нарешті дійшла до суду. У Оболонському суді Києва вже визначили склад колегії, яка з 4 травня почне судити "ростовського" біженця.

Головуючим суддею у, безумовно, історичній справі став голова суду Владислав Дев'ятко. Стали відомі прізвища і двох інших членів колегії суддів: це – Дмитро Камбулов і Максим Тітов. Тепер ці служителі Феміди можуть увійти в усі підручники історії, як ті, хто засудив Януковича до його третього ув'язнення. Поки - заочного. Але можна не сумніватися: захист Януковича не сидітиме, склавши руки. А тому можна очікувати, що латентно "ватні" ЗМІ розпочнуть цілу інформаційну кампанію, спрямовану на дискредитацію Дев'ятка і його колег. Це робитиметься для того, щоб адвокати вимагали відвід суддів. У цьому криється серйозна небезпека, бо завдяки таким гібридним методам вони можуть не лише затягнути судовий процес, але й нівелюватимуть рішення суду.

Суддя Владислав Дев'ятко (в центрі) на засіданні суду у справі батальону "Торнадо"

Власне, це вже почалося. Того ж Дев'ятка зараз намагаються усіляко вимазати у бруді через справу "торнадівців". Нагадаємо, за вчинення злочинів під час виконання службових обов'язків проти мирного населення в зоні АТО головуючий суддя дав бійцям цього підрозділу серйозні строки. "Зрадофіли" вже заявляють: суддя, який посадив "патріотів", ніколи не ухвалить обвинувальний вердикт по Януковичу.

Головуючому судді також закидають те, що він під час Революції Гідності ухвалював рішення проти "автомайданців". На своє виправдання Дев'ятко заявляв: жодна людина, щодо якої розглядалися справи про позбавлення прав, не сказала, що має стосунок до Автомайдану. Так це чи ні, достаменно сказати важко, але після відповідних перевірок голова Оболонського суду не втратив ні свою мантію, ні свою посаду.

Утім, є й інший момент в біографії Дев'ятка, який говорить на його користь. Саме він засудив колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду, відомого "колядуна" Ігоря Зварича до 10 років позбавлення волі за отримання хабарів. Попри тиск з боку своїх колег суддя Оболонського суду пішов на те, щоб посадити одного зі своїх.

Що ж до Камбулова й Тітова, то обидва вони є досвідченими суддями, які, щоправда, до цього часу не світилися у резонансних справах. Тітова в Оболонський суд призначив ще Віктор Ющенко у 2007 році. Камбулов – заступник голови суду з 2011 року. Аналіз їхніх декларацій не виявив якихось ознак корупційних дій. Хоча в нашій країні, де боротьба з корупцією є дуже прибутковою справою, різноманітні "розслідувачі" можуть знайти "невідповідності" у деклараціях усіх трьох суддів.

До того ж, надзвичайна політизованість справи про зраду Януковича обов'язково проявить у медіа-просторі купу "консервів" різного рівня, які, вигадуючи різні байки, підриватимуть довіру і до суддів, і до сторони обвинувачення. Генпрокуратурі потрібно бути до цього готовою, адже на боці захисту гратиме кремлівська пропагандистська машина. Тому важливо не лише засудити Януковича, але й виграти цей процес медійно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна