Хто ті політв’язні, що розповіли про Яценюка-"моджахеда"

Арештовані в Росії члени "УНА-УНСО" Микола Карпюк та Станіслав Клих, які начебто розповіли про давній бойовий досвід чинного прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка у Чечні, потрапили в російські тюрми за загадкових обставин
Depo.Влада
9 вересня 2015 11:18
ФОТО: depo.ua
Хто ті політв’язні, що розповіли про Яценюка-"моджахеда"
Хто ті політв’язні, що розповіли про Яценюка-"моджахеда"

Depo.ua нагадує обставини затримання українців і слідства проти них.

Так, Миколу Карпюка російські спецслужби затримали 21 березня 2014 року в Чернігівській області, звідки вивезли до Росії.  Карпюка звинувачують у бандитизмі і відправці найманців в Чечню. Він утримувався в СІЗО в Єсентуках, а потім начебто був перевезений у Владикавказ у СІЗО на території ФСБ. Проти його викрадення і незаконного утримання в Росії не раз протестувало МЗС України.

Хто ті політв’язні, що розповіли про Яценюка-"моджахеда" - фото 1

Станіслав Клих

Українського журналіста Станіслава Клиха арештували в Росії ще 11 серпня 2014 року в російському місті Орел, куди він поїхав до своєї дівчини. Тоді його запідозрили у належності до "Правому сектору", але досі точно невідомо, в чому звинувачують українця.

У серпні цього року Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням суду російського міста Єсентуки продовжити термін тримання під вартою Клиха.

У серпні 2015 року Головне слідче управління Слідчого комітету Російської Федерації у Північно-Кавказькому федеральному окрузі завершило розслідування кримінальної справи щодо громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха. Їх зараховують до "банди", яка складається зі "членів націоналістичної організації "Українська національна асамблея - Українська народна самооборона" (УНА-УНСО)". Російські слідчі стверджують, що в Чечні вони "позбавили життя не менше 30 військовослужбовців і не менш 13 військовослужбовцям заподіяли поранення різного ступеня тяжкості".

Нагадаємо,  Слідчий комітет Росії звинувачує Арсенія Яценюка у війні проти російської армії в Чечні у 90-х роках.  Російські ЗМІ пишуть, що  свідчення щодо "чеченського досвіду"  українського прем'єр-міністра  дали українські в'язні Станіслав Клих і Микола Карпюк.

Читайте також: Як Яценюк став чеченським термінатором (ФОТОЖАБИ)

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.