Хто такий кіборг "Рахман", який потрапив у полон "ДНР"

Depo.ua зібрав інформацію про героїчний шлях захопленого в полон терористами розвідника з позивним "Рахман"
Depo.Влада
20 серпня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Хто такий кіборг "Рахман", який потрапив у полон "ДНР"
Хто такий кіборг "Рахман", який потрапив у полон "ДНР"

Справжнє ім'я "Рахмана" - Гречанов Андрій Анатолійович, родом з Дніпропетровської області. Він - майор Збройних сил України. У 2009 році пішов на пенсію, але після початку російської агресії повернувся до лав армії, ставши начальником відділення розвідки 81-ї десантно-штурмової бригади.

40-річного розвідника часто називають "кіборгом №1". У донецькому аеропорту він пробув місяць, вийшовши з ДАПу в числі останніх - з множинними важкими пораненнями.

У грудні 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Хто такий кіборг "Рахман", який потрапив у полон ДНР - фото 1

фото УНІАН

В березні цього року "Рахман" був нагороджений орденом міжнародної громадської організації "International Antiputin Coalition" - "За заслуги в боротьбі з фашизмом у Росії".

Незважаючи на поранення (зокрема, осколок потрапив в око, була прострілена рука тощо) Гречанов повернувся в АТО, де у серпні його взяли в полон бойовики.  

Цитати:

Про ДАП:

"У аеропорті в цілому я пробув діб 30 або 31. Я у тій будівлі місяць прожив: у жовтні 10 діб, в листопаді 15 діб і в січні 5 або 6, дивлячись як рахувати..."

"Те, що творилося в останні дні в аеропорту... Знаєш, я колись дивився фільм "Чистилище". Про Грозний. Так от там, в аеропорту, мені цей фільм дитячою казкою здався!..."

"Мене друг мій Ігор Буля відкопав. Не знаю, як він сам вибрався, але він дуже багатьох дістав з-під завалів. Коли поранених повитягали, розуміли, що від аеропорту не залишилося майже нічого, але пацани вчепилися зубами, рогами, копитами - і стояли до останнього. Круті вони, хлопці наші"

Про позивний:

"Чому Рахман? Це в мене пафос такий. Люблю арабську культуру і мову. Там Рахман - одне з імен Всевишнього, Милостивий означає"

Про військову кар'єру:

"Досвіду участі в бойових діях у мене не було. Я хотів свого часу в Ірак поїхати - так не зрослося. Хоча навіть якби був досвід - тут він сослужив би мізерну службу. До нас деякі хлопчаки приїжджали і говорили: за всю ротацію в Іраку до нас прилетіло 40 хв. Та до нас у день 140 прилітає! Тому їх служба в Іраку виявилася просто казкою. Прогулянкою"

Хто такий кіборг "Рахман", який потрапив у полон ДНР - фото 2

"Рахман" під час оборони аеропорту Донецька (фото Сергія Лойко)

Про "кіборгів":

"Почув, як пацани між собою: "кіборги" так "кіборги". Питаю: що таке? А вони мені: так це нас кіборгами називають. А я не чув до того. Та й все-одно мені. Я цим не страждаю. Деякі у нас вішали шеврони: кіборг, черепа ... А я, напевно, для цього занадто старий"

Про ворогів на війні та за її межами:

"Мені здається, нам не вистачає напористості там, на сході. І у командування, і у бійців. Знаєш, у мене якось в Харкові запитали: хто ваші вороги? Я відповів, що це, насамперед, ті, хто нас газом труїв, поранених. Там же поранені були! Вони що, не розуміли, що творять? Хто не давав евакуювати поранених - хоча ми їм це робити давали ... Але для мене вороги - і ті, хто сидить у АТО. АТО - це ж поняття розтяжне. Один кінець - у 20 км від Запорізької області, інший - в передмісті Донецька. І ось тих, хто там по тилах нашим сидить, я ставлю в один ряд з тими, хто нас газом труїв, намагався вибити, підривав в цьому самому АТО"

Про плани і кохання:

"Я очухаюся і збираюся знову йти воювати. Мені хотілося б повернутися живим і одружитися на дівчині Тетяні, яка мене чекає. Вона - це найкраще зараз, що є в моєму житті"

Про ордени і медалі:

"Мені президент орден вручав. Але я думаю, що кожен, хто був у ДАП, повинен орден отримати. Я над начальником штабу особисто стояв, перебирали список прізвищами, щоб всі пацани потрапили в нагородні списки ... Щоб нікого не пропустити. Я не знаю, отримали хлопці нагороди чи ні - але я особисто за це стояв залізобетонно. Даю слово"

Читайте також: Чи врятують "Кіборга №1" від "процесу над каратєлями" у Донецьку