Хто такий Ігор Гуменюк, який здійснив кривавий теракт під Радою

Depo.ua зібрав інформацію про Ігоря Гуменюка, 24-річного бійця добровольчого батальйону "Січ", який вчора, 31 серпня, кинув гранату під стінами Верховної Ради
Хто такий Ігор Гуменюк, який здійснив кривавий теракт під Радою
Хто такий Ігор Гуменюк, який здійснив кривавий теракт під Радою

Ігор Володимирович Гуменюк, 24 роки, проживав у Кам'янець-Подільскому.

Сам зловмисник назвався "свободівцем" і бійцем батальйону "Січ", що перебуває у відпустці з 3 серпня по 3 вересня. В той же час на сторінці Батальйону "Січ" у "Фейсбуці" повідомили, що на момент злочину Гуменюк перебував у процесі звільнення за власним бажанням.

На сторінці у "ВКонтакті" молодик називає себе на псевдо - "Дубенко". Як можна зрозуміти з його записів, він є головою Кам'янець-Подільського осередку ВГО "Сокіл", багато хто з членів якого записався добровольцем до батальйону "Січ".

Варто зазначити, що добровольчий контингент ВГО "Сокіл" - об'єднання активістів організації, що беруть участь у війні на Сході. Добровольчий контингент не формувався як єдине військове з'єднання, оскільки Проводом ВГО "Сокіл" з різних причин було прийнято рішення воювати в складі різних підрозділів різних силових структур.

Про "Сокіл" багато розповідав в січні сам Гуменюк.

В Організації є бійці, що воюють в якості добровольців в підрозділах Збройних Сил України, Національної Гвардії, батальйонах при МВС, а також нерегулярних підрозділах.

Ось, що говорив Гуменюк про "зраду" в грудні минулого року кам'янецьким журналістам.

Журналістка Валерія Бурлакова, яка служила у цьому підрозділі позитивно відізвалася про Гуменюка: "Людина, яка, за словами Авакова, кинула цю довбану РГО (а це не факт - не факт, що кинула, і зовсім не факт, що вибухнула саме РГО, подивіться відео) - це один з найсміливіших бійців, яких я знаю. Поки "Січ" із Пісків не відвели - він там жив практично. А зараз був у відпустці".

Як повідомив Арсен Аваков, "затриманий Гуменюк Ігор Володимирович, використовував гранату типу РГО, військові скажуть, що це за граната. Одна граната була при ньому під час затримання, іншу він кинув, зізнався в цьому. Чека від гранати була у нього".

Сторінка Гуменюка в соцмережі "ВКонтакті" наразі видалена, проте в мережі багато скріншотів з цієї сторінки. Деякі з них аж ніяк недвозначні.

Хто такий Ігор Гуменюк, який здійснив кривавий теракт під Радою - фото 1

Хто такий Ігор Гуменюк, який здійснив кривавий теракт під Радою - фото 2

Хто такий Ігор Гуменюк, який здійснив кривавий теракт під Радою - фото 3

Читайте також: Ким були хлопці з Нацгвардії, які загинули під Радою