Спалений Центральний гастроном. Хто може стояти за пожежею на Хрещатику

В історії з багатостраждальною будівлею на розі Хрещатику та Богдана Хмельницького фігурує багато цікавих персонажів з політичного бомонду

Спалений Центральний гастроном. Хто може…

Нещодавня пожежа занапащеної будівлі колишнього Центрального гастроному у центрі Києва викликала великий суспільний резонанс. Чергова історична пам'ятка знищена і, з великою ймовірністю, руїни з часом перетворяться на циклопічних розмірів торгово-розважальний центр. Враховуючи, що цей будинок, який побудований у другій половині 19 століття, доводили до катастрофічного стану протягом десятку років, горе-"інвестори" готові почекати ще з десяток, аби все ж таки забудувати п'ятачок центру Києва. Depo.ua вирішив розібратися, які структури стоять за землею, на якій стоять недопалки одного з найстаріших будинків Києва…

Для того, щоб оцінити ситуацію, варто повернутися в часи Льоні-Космоса. Засідання Київради від 1 жовтня 2007 року донині носить звання найбільш скандального за всі часи існування цього органу влади. Такого не дозволяли собі ні Омельченко, ні Кличко, ні Попов. Тоді було роздерибанено близько 2 тисячі гектарів землі, що дорівнює 4% площі Києва. Тоді ділянку для реставрації та пристосування до торговельно-офісного комплексу на розі Хрещатику і Богдана Хмельницького, де знаходився Центральний гастроном, отримало ТОВ "АБ інвестиції та розвиток".

Хто стоїть за цією компанію? Варто зазначити, що зараз бенефіціаром числиться британська фірма Golden Rock Capital Ltd. Далі слід тягнеться до компанії ARISTUM LTD на Віргінські острови, де й переривається. Утім, це дуже нагадує спробу сховати кінці в воду, адже за десять років її "перетягували" туди-сюди щонайменше сім разів, причому часто – в одні й ті самі компанії. Скоріш за все, за компанією як стояли, так і стоять старі "кадри", які у 2006 році зареєстрували її.

Так, згідно з даними аналітичної системи YouСontol, співзасновником "АБ інвестиції та розвиток" є такий собі Павло Погиба. У ті часи він був депутатом Київради від "Нашої України", а його брат Олександр Погиба мав депутатський мандат у Солом'янській райраді, вплив на який протягом багатьох років зберігав чинний нардеп від БПП Дмитро Андрієвський. Хто такий Павло Погиба? Це досить відомий персонаж, і у вузьких колах знаний тим, що був акціонером збанкрутілого банку "Преміум".

Погибу пов'язували зі скандально відомим кумом Віталія Яреми, кандидатом в мери Києва Сергієм Думчевим. Разом з останнім Погиба створив партію "Рух за реформи". За інформацією ЗМІ, саме банк "Преміум" мав відношення до фінансування провальної, хоч і надзвичайно дорогої кампанії Думчева у 2015 році.

Окрім Погиби, а також наразі неідентифікованого Андрія Бойка, ще одним співзасновником "АБ Інвестиції та Розвиток" виступило українсько-бельгiйсько-iрландське СП "Арго трейдiнг ЛТД", яке пов'язують з колишніми депутатами Київради. Зокрема, йдеться про багаторічного директора цієї компанії Володимира Дейнегу, який ніколи не робив особливого секрету щодо свого відношення до кількох фірм з коренем "Арго" у назві.

Віце-президентом даної компанії тривалий час значився ще один колишній депутат Київради, помічник керівника Державного управління справами АП України Ігоря Бакая Ігор Дзвоник. Також він був помічником покійного забудовника та президента "Київміськбуду" Володимира Поляченка, який на той час був нардепом від НУНС.

Зараз "аргонавти" формально зареєстровані на кіпрські "офшорки". Лише 3,6% акцій належить Ірині Дзвоник, судячи з усього, дружині екс-депутата Київради. Варто зазначити, що з цією структурою окрім нерухомості також пов'язана ціла мережа магазинів одягу на Хрещатику.

Якщо аналізувати дії тодішніх власників "АБ Інвестиції та Розвиток" на Хрещатику, то все це дуже нагадувало звичайнісіньке рейдерське захоплення. Варто зазначити, що перший директор цієї фірми – Володимир Прокопенко – через суди зумів взяти під контроль ВАТ "Центральний гастроном" - себто саму господарську структуру.

Протягом кількох років за підприємство боролися акціонери з числа трудового колективу гастроному. Утім, за деякий час трудового колективу як такого не стало, а магазин закрився і перебував в стані запустіння аж до пожежі. У 2015 році ВАТ "Центральний гастроном" офіційно припинив існування. Символічно, але його ліквідатором був той самий Прокопенко…

У всій цій історії явно не обійшлося без братів Супрунененків – всесильних політичних фігур за часів мерства Леоніда Черновецького. Їх ТОВ "ПРОПРІО-ІНВЕСТ" числилося серед власників будівлі на розі Хрещатика та вулиці Богдана Хмельницького у 2008-2009 роках. Після чого управління ТОВ "АБ Інвестиції та Розвиток" знову повернулося "АРГО ТРЕЙДIНГ ЛТД".

До речі, "аргонавти" не сильно ховалися від слави: у проекті фасаду, який був, до речі, погоджений з Міністерством культури, над центральним входом до нового ТРЦ має висіти надпис "ARGO PLAZA".

Вхід до торговельної частини комплексу прикрашатиме напис на честь справжніх власників

Схоже, що тепер будівництво - це лише питання часу. За проектом він має бути вищим за ЦУМ, який знаходиться навпроти. І, вочевидь, остаточно закриє собою усі залишки старого Хрещатику...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme