Хто стоїть за АвтоМайданом-3

За лічені дні до можливої зміни Кабміну, під АП несподівано запалали шини. Збіг? Не думаю…
Depo.Влада
8 квітня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
Хто стоїть за АвтоМайданом-3
Хто стоїть за АвтоМайданом-3

Акція «Автомайдану», організована сьогодні під стінами Адміністрації президента до болі нагадують акції "Айдару" та "нацгварійців", які відбувалися в Києві ще торік. Тут все відбувається "по-майдановські" – з шинами, бійками та протигасниками. Втім, все це лише картинка, яку тиражуватимуть на телеканалах. Поява на Банковій одного з лідерів руху "Автомайдан" Сергія Коби, який виступає як головний організатор даної акції, вже наводить на думку про справжні цілі протестувальників.

Не секрет, що одразу після Майдану даний персонаж кілька разів "світився" у різних кампаніях, підтверджуючи тим самим чутки, що "Автомайдан" став продаватися на франшизу під різноманітні політичні проекти. Під час місцевих виборів восени минулого року Коба був помічений у кампанії власників партії "Нові обличчя" мерів Ірпеня та Бучи Анатолія Федорука та Володимира Карпюка і навіть балотувався від цієї одіозної політсили, відомої своєю любов’ю до земелі на посаду мера Вишгороду. Втім, перемогти він там не зміг.

Для того, щоб розуміти, з ким пов'язаний Коба, варто зазначити, що представники "Нових облич" за часів Януковича напряму були зав’язані на тодішнього голову Київської ОДА Анатолія Присяжнюка. Того ж, у свою чергу, називають людиною, напряму пов’язану з групою "газовиків" Фірташа-Льовочкіна-Бойка. Зараз, буквально за кілька днів до створення нової коаліції та голосування за новий склад уряду, дуже схоже, що одна з найпотужніших олігархічних груп банально хоче зірвати процес.      

Власне, окрім самої постаті Коби великі питання виникають у вимогах мітингувальників. "Ми приїхали з головними вимогами: звільнення всіх сепаратистів, які призначаються на посадах по областях – прокурорів, начальників поліції. Вимагаємо розслідування діяльності Шевцова, який керував поліцією Вінницької області, його відпустили, він незрозуміло де, ті люди, які його відпустили – не покарані. Ми потребуємо пояснень, чому так відбувається. Ще одна вимога: звільнення і перегляд всіх справ, за якими сидять наші патріоти. Вимагаємо, щоб справи були переглянуті і цих патріотів випустили", – заявив Коба на телеканалі «112». Тема нібито й правильна, але явно – популістична й притягнута за вуха.

Питання просте: чому "Автомайдан" прийшов під стіни Банкової лише зараз, а не мало не три тижні тому, коли вище вказаного Шевцова відпустили за рішенням суду? Вочевидь, кращого інформприводу "професійні революціонери" вигадати не змогли. Втім, картинку зробили – ту що треба. Тут тобі і бійка з нацгвардійцями, і палаючі шини, підпал яких, до речі, у Нацгвардії навіть визнали законним.

За всім цим дійством ховається банальне намагання Льовочкіна, який наразі залишається головним ідеологом "газової" олігархічної групи, максимально ускладнити можливість появи нової коаліції у Верховній Раді та створення уряду, і качати ситуацію.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада