Хто спалив справи Єфремова і Ставицького

Серед "клієнтів" згорілого суду значиться чимало скандальних фігур, яким було вигідно раптове зникнення їхніх справ
Depo.Влада
13 червня 2016 14:45
ФОТО: depo.ua
Хто спалив справи Єфремова і Ставицького
Хто спалив справи Єфремова і Ставицького

Співробітники ДСНС поки не кажуть, що могло спровокувати пожежу, що виникла минулої вночі в Солом'янському районному суді Києва, пише "ДС".

Але, цілком ймовірно, що це був зувмисний підпал. Адже вогонь знищив багато кримінальних справ. На користь цієї версії свідчить і той факт, що саме в цьому суді зараз йде низка гучних процесів, фігурантами яких є і представники оточення Віктора Януковича, і підозрювані в корупції представники чинної влади.

Наприклад, у середині березня Апеляційний суд Києва передав у Овідіопольський районний суд справу проти колишніх народних депутатів Олександра Єфремова, Олександра Стояна (обидва колишні "регіонали") і Сергія Гордієнка (Компартія). Серед іншого, цих політиків підозрюють у фальсифікації голосування за "диктаторські закони 16 січня". І перше засідання за їхньою справою у Солом'янському суді повинно було відбутися на початку травня. Але тоді служителі Феміди перенесли засідання на 10 червня, оскільки Стоян та Гордієнко не з'явилися в суд, оскільки нібито знаходилися в лікарні. 10 червня історія повторилася, а нове засідання було призначено на 27 липня. І якщо справи трьох депутатів згоріли в пожежі, то тепер наступне засідання суду може відбутися нескоро.

Ще один "клієнт" Солом'янського районного суду колишній міністр екології Едуард Ставицький. Сам Ставицький встиг на початку 2014 року втекти в Ізраїль, де отримав громадянство цієї країни і змінив прізвище на Розенберг. Тим не менш, у разі винесення йому обвинувального вироку в Україні, у нього можуть виникнути проблеми з законом і на новій батьківщині. Нагадаємо, що Ставицький проходить по справі "Межигір'я" в статусі підозрюваного за статтею 191 ККУ (незаконне заволодіння, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання).

В історії Ставицького дивним виглядав вже сам факт того, що його справу передали до Овідіопольського районного суду. Адже Генпрокуратура, яка розслідувала подвиги екс-міністра, знаходиться в Печерському районі.

І вже тоді ряд вітчизняних експертів і політиків припускали, що такий хід може вказувати на підготовку до закриття справи. Якщо ж виявиться, що в нічну пожежу справа Ставицького згоріла, то, за фактом, це можна буде вважати кінцем кримінального переслідування екс-міністра. Адже відновити справу з нуля буде дуже складно, не кажучи вже про те, що на це піде як мінімум година-дві.

Вигідна пожежа в Солом'янському районному суді Києва і депутату-"радикалу" Ігорю Мосійчуку. Нагадаємо, що соратник Олега Ляшка підозрюється в неодноразовому одержанні неправомірної вигоди в особливо великих розмірах з використанням службового становища, поєднаному з вимаганням, а також у хуліганстві, погрозі вбивством, втручанні в діяльність судових органів, погрозах на адресу судді. І саме в цьому суді планувався розгляд його справи по суті. І хоча депутат зміг уникнути продовження терміну арешту, що тривав з 18 жовтня по 15 листопада 2015 року, і повернув себе недоторканність, можливе знищення його справи суттєво ускладнить залучення політика до кримінальної відповідальності.

Спростити життя пожежа може і низці фігурантів кримінальних проваджень, які ведуть детективи Національного антикорупційного бюро. Найгучніше в цьому переліку - справа про виділення Національним банком України в 2014-2015 рр. 12 млрд грн рефінансування комерційним банкам, які незабаром були визнані банкрутами.

Як бачимо, список, а він далеко не повний, тих, кому була вигідна пожежа в Солом'янському районному суді, вражає. Всі ці люди, так чи інакше, зберігають певний вплив в Україні. Тому версія про випадковий спалах або несправності проводки виглядає неправдоподібно. Тим більше, що в суді на ніч повинна залишатися охорона, яка могла б швидко впоратися з вогнем.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада