Хто підсунув Савченко неякісні списки бранців

Головна мета провокації - оприлюднити перелік 500 з лишком ув'язнених "сєпарів", аби російська пропаганда розповідала, що вони - "в'язні режиму"
Depo.Влада
11 січня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua
Хто підсунув Савченко неякісні списки бранців
Хто підсунув Савченко неякісні списки бранців

Перший постноворічний скандал зі "списками Савченко" набирає обертів. Щоправда, за великим рахунком, у всій цій історії чи не єдине питання, на яке наразі нема чіткої відповіді, звідки Савченко взяла ці списки. Адже все інше – як і навіщо вона це зробила, вже цілком зрозуміло. Зроблено це було заради провокації-піару Савченко та "появи" більше ніж півтисячі "політичних в’язнів", про яких трубитиме російська пропаганда. Картинка була продумана непогано, але знову не обійшлося без ляпів.  І головний - де Савченко взяла цей пепелік прізвищ. 

Зараз вона розповідає наступну легенду: "Списки були напрацьовані впродовж 9 місяців моєю командою, вони не були взяті у якоїсь офіційної сторони. Це була робота, я знаходила деякі списки і надавала інформацію відповідним структурам в Україні". При цьому, інформація подається таким чином, що нібито ватажки "Д-ЛНР" Олександр Захарченко та Олексій Плотницький передали через Савченко свої побажання у вигляді того самого понад півтисячного списку, у якому, зокрема, знайшлося місце Нелі Штепі – колишньому меру Слов’янська. Теоретично ця історія і справді може мати місце: недарма ж депутатка їздила до Мінська. Втім, варто враховувати, що ці списки були в розпорядженні і СБУ, і, очевидно, кума президента РФ Володимира Путіна та фактично уповноваженого представника Кремля в Україні Віктора Медведчука, який начебто дотичний до обміну полонених.

Уже зараз радник голови СБУ Юрій Тандіт публічно заявляє, що списки, опубліковані Савченко, є некоректними. Йдеться про те, що серед тих, хто значиться у переліку, є давно вже обміняні особи. Є там, на жаль, і загиблі. Тому виникає закономірне питання: а хто ж дав Савченко такий недолугий список, де нема даних річної давнини? Захарченко і Плотницький вирішили підставити Савченко, чи все ж таки це робив хтось з більш серйозних фігур як, наприклад, той же Медведчук з розрахунку на подальшу гру?

Наразі не схоже, що Савченко виглядає пригніченою через те, що злила дещо "лівий" список. І навіть говорить, що у неї завалявся ще один, однак не публікує його, бо не знає, чи живі ті особи, які є в переліку. Чомусь такі сумніви не зупинили її вчора, коли вона вивалила першу частину документів. Можна не сумніватися, що публікація другої обов’язково відбудеться: більше Савченко особливо-то й ні на чому робити скандал.  

Власне, сенс всього цього шоу від Савченко полягало в тому, щоб створити інформпривід. Мовляв, ось вам списки, а далі – розбирайтесь. За кілька тижнів вона почне галасувати, що нікого не звільняють і не обмінюють. Розповідатиме про це під час своїх вояжів на Захід. Винною, звісно ж, робитиме українську владу. А російська пропаганда в цьому їй активно підігруватиме. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада