Хто очолив українське "ГРУ"

depo.ua вирішив дізнатися біографію нового голови Головного управління розвідки Міністерства оборони Валерія Кондратюка
Depo.Влада
28 липня 2015 18:00
ФОТО: depo.ua
Хто очолив українське "ГРУ"
Хто очолив українське "ГРУ"

Валерій Кондратюк - кадровий співробітник спецслужб.

На кінець президентства Леоніда Кучми полковник Кондратюк відповідав за зв'язок з іноземними розвідками.

У ЗМІ писали про те, що Кондратюк нібито находився на дачі разом з Ющенком, де нібито відбулося його "отруєння".

Загалом, згідно з офіційною інформацією, Валерій Кондратюк у 2005-2009 роках провів цілу низку успішних контррозвідувальних операцій по виявленню російської агентури.

В результаті за першої каденції Валентина Наливайченка на посаді голови СБУ дослужився до голови апарату голови СБУ. У 2010 році після приходу Віктора Януковича звільнився. Ющенко нагородив його медаллю "За військову службу Україні" - за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України.

3 березня 2014 року був призначений в.о.президента Олександром Турчиновим на посаду начальника департаменту контррозвідки Служби безпеки України.

У березні цього року у ЗМІ писали про можливість того, що куратором податкової поліції може стати начальник департаменту СБУ Валерій Кондратюк. У неформальних розмовах його охрестили креатурою президента. Окрім того, на керівних посадах в ДФС працює його брат - Володимир Кондратюк.

Президент України Петро Порошенко звільнив Контратюка з посади начальника департаменту контррозвідки СБУ 24 липня і призначив на його місце начальника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Віталія Найду. 28 липня Президент представив Валерія Кондратюка колективу як нового голову Головного управління розвідки.