Хто очолить партію Коломойського. Томенко чи Луценко

У Коломоського зрозуміли, що Корбан не тягне на обличчя політпроекту "Укроп"
Depo.Влада
24 липня 2015 13:00
ФОТО: depo.ua
Хто очолить партію Коломойського. Томенко чи Луценко
Хто очолить партію Коломойського. Томенко чи Луценко

Загалом, від початку було зрозуміло, що ані Філатов, ані Корбан не тягнуть на обличчя партії. Тим більш партії з назвою "Укроп". Можливо вони б і підійшли для регіонального проекту в Дніпропетровську, але в масштабах України... Можна не сумніватися, що у тих же львів'ян виникатиме когнітивний дисонанс від поєднання Корбана з назвою "Укроп". Ну і шельф старих рейдерських скандалів не слід забувати. А у зв'язку з чернігівськими виборами Корбан виглядає як мінімум одним з головних "гречкосіїв" країни і за цим іміджем може посперичатися хіба з Черновецьким. Що стосується Філатова, то його надмірна активність навколо "Чернігівської битви", вже не дає відрізнити його від Корбана і взагалі іноді складається враження, що 205 округу балотується не Корбан, а, власне, Філатов. Як би там не було, але якщо Корбан таки переможе в Чернігові, то шлейф негативу все-одно ще довго тягнутиметься за ним. Це той випадок, коли навпаки саме переможців і судять. 

То ж у Коломойського замислилися про більш, як би це сказати коректно, більш привабливе обличчя партії. І як кажуть джерела depo.ua, зараз розглядаються дві кандидатури, кожна з яких має свої плюси і мінуси. Мова йде про нардепа від "Батьківщини" Ігоря Луценка та мастодонта української політики Миколу Томенка.

Плюси Луценка полягають в тому, що він молодий, не має шлейфу скандалів, в політики вибився з громадських активістів Києва, а, крім того, не прив'язаний особисто до Тимошенко. Власне і в списки Тимошенко його взяли як "обличчя", але, оскільки там є Тимошенко, то особливого ходу йому не буде. Головний мінус Луценка, що він не надто прогнозований і в будь-який момент може зійти з потягу "Укропа". При чому зійти зі скандалом і сеансами викриття. Але, зрештою, Коломойському до цього не звикати та й Луценко їм поки потрібний на час місцевих виборів.

Що стосується Миколи Томенка, то його пропонує Коломойському його старий приятель Михайло Бродський. В свій час Томенко привів Бродського до Тимошенко, а тепер Михайло Юрійович веде Томенка. Томенко зараз на роздоріжжі - в ході президентських виборів він перебіг від Тимошенко до Порошенка, але в БПП його залишили на других ролях. Зараз він критикує Порошенка, не голосував за конституційні зміни від Президента, а Петро Олексійович його звільнив і з своїх радників. Одним словом, майже вільний політик, який готує політичний "камін-аут". Томенко відомий політик, але це його плюс і мінус. Крім того, він як показує історія не страждає політичною постійністю. Але, зрештою, треба розуміти, що і Коломойський цим геть не страждає, а тому "Укроп" для нього лише один з безлічі важелів впливу на владу і якщо він не працюватиме або своє відпрацює, то Ігор Валерійович його безжалісно прикриє разом з керівником, хто б ним не став.