Хто копає під Хатію Деканоїдзе

Про можливу відставку очільниці Нацполіції говорять, щойно у поліцейських трапиться якийсь зашквар. Утім процес зміни керівництва відомства можуть прискорити

Політичний оглядач
Хто копає під Хатію Деканоїдзе…

Уперше про відставку Хатії Деканоїдзе заговорили у травні, коли МВС за сімейними обставинами покинула Ека Згуладзе. Проте це виявилося звичайнісіньким фейком. Пані Деканоїдзе продовжила успішно реформувати поліцію, проте у липні деякі ЗМІ знову запустили "качку": Хатія написала рапорт і збирається брати участь у виборах до грузинського парламенту від партії Михеїла Саакашвілі "Єдиний національний рух". Інформація знову не підтвердилася. Але відразу після Дня Незалежності стало відомо, що грузинська реформаторка взяла відпустку через сімейні проблеми. Про це, зокрема, заявив її заступник Костянтин Бушуєв. Останніми ж днями розмови про відставку шефині копів знову посилилися. Прес-секретар МВС Артем Шевченко прокоментував їх метафорично: "Чи може Сонце впасти на Землю? Теоретично, мабуть. Так і в цій ситуації. Але давайте не оперувати такими категоріями".

Проте, дуже схоже, на суспільство очікує новий виток розмов про відставку Деканоїдзе. Експерти переконані: злі язики "звільнятимуть" її у прив’язці до ініціативи створення політичної партії на базі полку "Азов", який тісно пов’язують з главою МВС Арсеном Аваковим. Днями Андрій Білецький, засновник "Азову" та його незмінний лідер, анонсував створення партії на Покрову. Поки виглядає як конспірологія, але цю версію, очевидно, крутитимуть у ЗМІ: "азовцям" для успішного старту необхідний не лише харизматичний Білецький, але й своя людина на чолі Нацполіції. Деканоїдзе вважають гарним фахівцем, справжнім реформатором, але не людиною Авакова. На відміну, наприклад, від Вадима Трояна, її першого заступника і вихідця з "Азова".

Дехто з експертів, особливо опозиційних, намагається навіть говорити про конфлікт по лінії Деканоїдзе – Аваков. Проте явних ознак такого конфлікту немає, хоча, не виключено, що певні тертя й існують. Але точно, чого суспільство не бачить у взаєминах двох керівників, так це "підлянок" - перетягування успіхів в реформах на себе і перекидання провалів на інших. Утім ця ідилія Інь і Ян може закінчитися, щойно стане відомо про бажання Деканоїдзе піти добровільно – тоді розгорнеться боротьба за її посаду всередині Нацполіції й МВС. Або про наміри певних політичних сил підштовхнути грузинку до відставки за допомогою персонально акцентованої інформаційної кампанії. Обох варіантів виключати неможна.

Як показала трагічна історія з убивством мешканця Кривого Озера Олександра Цукермана, будь-яка помилка поліцейських відразу відлунюється не лише у планомірну інформаційну дискредитацію реформи поліції, а й у вимоги відставки або Авакова, або хоча б Деканоїдзе. По Арсену "працюють" Сергій Каплін та льовочкіновський "Інтер", вигнати Деканоїдзе хочуть "радикали" й особисто Олег Ляшко. Є й інші персонажі, які звинувачують очільницю Нацполіції в порушенні Конституції України. Вони менш впливові за депутатів, але від того не менш в’їдливі. Так, до суду на соратницю Саакашвілі подав викладач Львівського Національного університету ім. Івана Франка Святослав Літинський. Він вимагає притягнути відповідачку до дисциплінарної відповідальності за порушення ст.10 Конституції України: Деканоїдзе не послуговується державною мовою, і Літинського це обурює.

Також, вважають деякі експерти, опоненти Авакова можуть цілеспрямовано зробити об’єктом нападок Деканоїдзе, щоб таким чином хитати крісло під самим міністром. Вороги Авакова розуміють, що сковирнути його саме зараз вони не можуть, а проект постанови Капліна про відставку міністра парламент навіть не розглядатиме. Якщо не виходить напролом, спробують діяти через чорний вхід. Така тактика вже застосовувалася щодо інших політичних фігур. Зокрема, звинувачуючи у корупції Миколу Мартиненка, гойдали прем’єрське крісло Арсенія Яценюка, через інформаційні атаки на оточення президента намагаються дискредитувати персонально його. І не виключено, що проти Авакова застосують перевірені методи зливів компромату на підлеглих. Так вже діяли. Варто хоча б згадати кампанію проти екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Втім, на відміну від Деканоїдзе, це була одіозна фігура, якою міністр пожертвував, аби уникнути значних іміджевих втрат.  

Чи дійсно комусь дуже хочеться прибрати грузинку з Нацполіції, побачимо найближчим часом. Причому, як завжди у нашій політиці, навіть, коли хтось це робитиме хитромудро і дуже втаємничено, його почерк все одно швидко розберуть.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme