Хто працюватиме на Яценюка в уряді Гройсмана

Depo.ua проаналізував склад уряду Володимира Гройсмана
Depo.Влада
12 квітня 2016 11:35
ФОТО: depo.ua
Хто працюватиме на Яценюка в уряді Гройсмана
Хто працюватиме на Яценюка в уряді Гройсмана

Сьогодні став відомим попередній склад нового уряду Володимира Гройсмана. Після нібито вчорашньої заяви Володимира Гройсмана про небажання ставати прем’єр-міністром пізно ввечері сторони все ж таки домовилися між собою навколо складу уряду. "Шахматку", яку озвучив голова фракції "БПП" Юрій Луценко, і яка ще може дещо трансформуватися, можна умовно поділити на три групи. Дві найбільші квоти дісталися людям з команди Порошенка та екс-голові уряду Арсенію Яценюку.

Цікаво, що одразу п’ять міністрів - міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр юстиції Павло Петренко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр оборони Степан Полторак і міністр інформполітики - Юрій Стець – залишилися на власних посадах.

Якщо говорити про структуру уряду, то першим заступником Гройсмана стане Віталій Ковальчук, який до цього був першим заступником голови АП Бориса Ложкіна. Фактичне дане кадрове рішення грає на користь Ложкіна, який давно хотів позбутися хитрого та амбітного заступника, що бажав зайняти крісло голови АП. Замість цього – відрядження в Кабмін.

Міністерство фінансів  має очолити чинний представник Адміністрації президента в Кабміні та заступник голови АП Олександр Данилюк, який встиг свого часу попрацювати консультантом компанії "Маккінзі енд компані" в Лондоні та радником прем'єр-міністра України Юрія Єханурова.

Хто працюватиме на Яценюка в уряді Гройсмана - фото 1

Андрій Рева і Максим Нефьодов

"Підріс" Павло Розенко, який займатиме крісло віце-прем’єра з гуманітарних питань. Його підлеглим стане міністр соцполітики Максим Нефьодов, якого називають людиною голови АП Бориса Ложкіна. Міністром охорони здоров’я стане один з небагатьох людей Гройсмана у цьому уряді Андрій Рева, який був багаторічним заступником тодішнього мера Вінниці.

Ще однією людиною Гройсмана називають міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка, який зараз очолює секретаріат голови Верховної Ради України. Щоправда, вже в травні дане міністерство буде реформоване у секретаріат. Таак що вже скоро Саєнко знову стане головою секретаріату – тільки тепер у Кабміні. Втім, більше людей Гройсмана у складі уряду немає.

Хто працюватиме на Яценюка в уряді Гройсмана - фото 2

Олександр Саєнко

Цікаво, що попередньо сторони таки домовилися про звільнення Володимира Демчишина з посади міністра енергетики. На його місце хочуть поставити Геннадія Зубка, який до цього займав посаду віце-прем’єра. "Ложкінивцем" окрім Нефьодова також є чинний заступник голови АП Дмитро Шимків, якого сватають у міністри економіки (правда в кулуарах Ради говорять, що поки остаточного рішення щодо цього крісла ще немає), а також кандидатура на мінАПК Тарас Кутовий, який раніше неодноразово називався серед претендентів на цю посаду.

Хто працюватиме на Яценюка в уряді Гройсмана - фото 3

Володимир Омелян

Серйозна група впливу залишається у Арсенія Яценюка, який зумів отримати для своїх людей ключові позиції в Кабміні. Так, свої місця зберігають міністр внутрішніх спав Арсен Аваков та міністр юстиції Павло Петренко, що, власне, і передбачалося. Окремо в актив Арсенія петровича можна віднести Остапа Семерака, який у першому уряді Яценюка був міністром Кабінету міністрів, а тепер є претендентом на крісло міністра екології. При цьому на посаду міністра інфраструктури висунули Володимира Омеляна, який свого часу працював в патронатній службі вище згаданого Семерака.

Також до квоти "Народного фронту" варто віднести Лілію Гриневич, яку висунули на посаду міністра освіти, та екс-тимошенківця Ігоря Жданова, який зберігає за собою крісло міністра молоді та спорту. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада