Хто дасть гроші партії Каська-Сакварелідзе

Анонсоване створення нової партії на чолі з прокурорським тандемом Касько-Сакварелідзе викликає кілька серйознихі питань
Depo.Влада
29 червня 2016 13:30
ФОТО: depo.ua
Хто дасть гроші партії Каська-Сакварелідзе
Хто дасть гроші партії Каська-Сакварелідзе

Власне, створення нової партії на українських теренах викликає перше закономірне питання – за чиї кошти організовано даний банкет?

Наразі серед анонсованих Каськом людей, які братимуть участь у даному проекті, досить яскравих політиків та непоганих спікерів. Втім, всі вони вирізняються відсутністю серйозних грошей, які б дали змогу фінансувати подібний проект. Авжеж, дехто з керівництва партії публічно розповідатиме про пожертви та участь у проекті середнього класу. Втім, всі прекрасно розуміють, що в українських реаліях подібні заяви виглядають не серйозно.

Якщо ж говорити про конкретні персоналії, то жоден з організаторів партії не має достатніх коштів, щоб фінансувати цілковито чи частково проект. Тож появу спонсорів варто ще очікувати. Щоправда слід відзначити, що цікавість до проекту вже може виявляти чинний голова Адміністрації президента Борис Ложкін, який звик розкладати яйця у різні кошики.  Про це опосередковано свідчить присутність у проекті екс-головреда Forbes Україна Володимира Федоріна, який приїхав працювати в Київ на запрошення Ложкіна і допомагав главі АП писати його книжку "Четверта республіка". Важко уявити, що росіянин Федорін вирішив самостійно будувати політичну кар'єру в Україні. Сам Ложкін достатньо заможна людина, але загалом може і посприяти фінансуванню з боку інших не бідних людей. Також не виключено, що деякий фінансовий ресурс вдасться вибити зі Штатів. Недарма ж Саквареалідзе та Касько їздять туди мало не щотижня.

Друге питання: чи приєднається до Каська-Сакварелідзе ще одна анонсована "право-ліберальна" партія нардепа Сергія Лещенка?

Створення одразу двох однотипних проектів однакового спрямування – "фішки" у них ті ж самі: боротьба з корупцією та позиціонування себе партією нових облич – автоматично призведе до їх обопільного послаблення. Адже похід однією колоною мав би набагато більший результат. Втім, подейкують, що під час переговорів сторони пересварилися між собою. Синхронне оголошення про створення двох окремих партій означає, що тепер ці проекти будуть напряму конкурувати між собою в медіа-просторі, усіляко намагаючись перебити один одного різними інформ-приводами.  Хоча не виключено, що вони все ж об'єднаються. Тоді серед спонсорів можна очікувати і появу Костянтина Григоришина.

Як представники нової партії Каська-Сакварелідзе працюватимуть в одній команді?

За великим рахунком, люди, що представляють цей новий проект – це політичні одинаки. З багатьма комплексами. Зокрема, комплексом "генія". Вони ніколи не працювали у команді. Так, того ж Каська весь час супроводжували різноманітні скандали. Політичний шлях того ж Віктора Чумака – це взагалі один суцільний конфлікт. За чотири роки своєї кар’єри він встиг змінити три партії. Спочатку він був у Віталія Кличка, потім втік, опинившись в президентській команді, після чого прибився до екс-прокурорського дуету.   

Наскільки на проект Каська-Сакварелідзе впливає Саакашвілі?

Хоча губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі начебто стоїть в сторінці, його вуха в цьому проекті стирчать. Власне, наявність вірного Сакварелідзе, а також Федоріна, який працює у Саакашвілі штатним райтером – цього більш ніж достатньо, щоб говорити, що якщо знову спливе тема позачергових парламентських виборів Саакашвілі буде тут як тут.  

У кого забирає голоси Касько-Сакварелідзе?

Поява такого проекту може бути вигідна Банковій, хоча партія Каська-Сакварелідзе забиратиме голоси і в БПП, і в Народного фронта. Але БПП та НФ і так їх втрачатимуть. Питання лише на чию користь. За відсутності такого проекта втрачені БПП та НФ голоси відійдуть Ляшку, Тимошенко та Садовому. У випадку появи "ліберального антикорупційного" проекту (або двох таких проектах) голосів не дорахується і Ляшко, і Тимошенко, а головне - Садовий, який себе позиціонує схожим чином. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада