Хто дасть гроші на рух Саакашвілі

Відставний губернатор Одещини сподівається, що на його політпроект скинуться ображені олігархи
Depo.Влада
2 грудня 2016 15:06
ФОТО: depo.ua
Хто дасть гроші на рух Саакашвілі
Хто дасть гроші на рух Саакашвілі

Михайло Саакашвілі лише півтора роки займається політичною діяльністю в Україні, а вже почав повторюватися. Так, політик, який позиціонує себе мало не головним опозиціонером в Україні, звернувся до всіх бажаючих підтримати його новостворену політсилу "Рух нових сил". Фінансово.

"Рух нових сил" поставив перед собою амбітну мету - створити в Україні новий політичний клас. Ми хочемо вигнати з влади бариг. Ми віримо, що це можливо. Ми починаємо з себе. Ми хочемо з самого початку будувати чесні взаємини з державою і оголошуємо про початок збору коштів на розвиток Руху нових сил і реалізацію наших амбітних планів по перетворенню України в наддержаву", - написав він на своїй сторінціі у Facebook. Екс-губернатор Одещини навіть вказав банківські реквізити, куди можна перераховувати гроші.

Усе це нагадує аналогічну історію зі збором коштів на Антикорупційні Форуми, які Саакашвілі організовував на початку року. Тоді навіть було створено сайт з відповідним рахунком. Цього разу все обмежилося "Фейсбуком" - чи то коштів на новий сайт у Міхо не було, чи то просто екс-міністр Грузії цей пост робив, наперед знаючи, що більше, аніж на одноразову піар-акцію ця ідея не потягне. І гроші йому ніхто все рівно не дасть…

Хоча в принципі, існують схеми, за допомогою якихи Саакашвілі може поліпшити матеріальне становище свого нового політпроекту. Як можна зібрати кошти? Існує кілька бендерівських "відносно чесних способів відбирання грошей". Так, цілком можливо їздити з гастролями країною, збираючи зали в місцевих ДК. У райцентрах вже давно скучили за шоу, а Міхо - справді видатний актор.  Інший варіант: обкласти даниною грузинських бізнесменів, а також кавказьких "крадіїв у законі", яких протягом останнього року в Україні значно побільшало. Або ж можна просто позичити, взявши на озброєння схему Сергія Лещенка, який кілька мільйонів на власну квартиру взяв як безпроцентний кредит в головреда "Української правди" Олени Притули. Або ж позичити в Дональда Трампа – він же його друг.

Якщо ж серйозно, то схема Саакашвілі з рахунком у "Фейсбуці" окрім невеличкого піару навряд чи принесе реальні гроші. Залишається єдиний перевірений метод в українській політиці – пройтись з протягнутою рукою по олігархах. Може хтось і зацікавиться. На роль зацікавлених олігархів, приміром, дуже непогано підходять втікачі Олександр Онищенко чи Дмитро Фірташ, які, вочевидь, хочуть якщо не повернутися до України, то хоча б зберегти політичний вплив.

Теоретично схему збору коштів з небайдужих громадян ще можна було робити рік тому, коли Міхо був на коні, і коли щодо нього у багатьохі українців справді були певні очікування та ілюзії. А тепер – пізно пити "Боржомі".

Втім, можна не сумніватися, що всю цю історію обставлятимуть так, ніби народ й справді віддає останні копійки, щоб Саакашвілі поборов гідру корупції. Може хтось й справді повірить в такі перекази у виконанні Міхо…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада