Хорошковський став кандидатом в нардепи, тому що лікувався за кордоном - ЗМІ

Центральна виборча комісія зареєструвала колишнього першого віце-прем'єр-міністра України Валерія Хорошковського кандидатом в депутати від партії «Сильна Україна» на підставі довідок про те, що за кордоном він лікувався і знаходився у відрядженні
Depo.Влада
26 вересня 2014 16:55
ФОТО: depo.ua
Хорошковський став кандидатом в нардепи, тому що лікувався за кордоном - ЗМІ
Хорошковський став кандидатом в нардепи, тому що лікувався за кордоном - ЗМІ

Про це повідомляє «Левый берег».

Відомо, що Хорошковський покинув Україну ще у кінці 2012 року, хоча, згідно із законом «Про вибори народних депутатів», кандидатом в депутати може стати лише той, хто мешкав в Україні впродовж останніх п'яти років.

За даними видання, Хорошковський надав Центрвиборчкому два документи, що пояснюють його тривалу відсутність в країні. Перший - довідка з медустанови в Ізраїлі, де він нібито знаходився на лікуванні більше семи місяців. Другий - довідка про те, що Хорошковський, будучи співробітником деякої української фірми, довгий час перебував у відрядженні за кордоном. Саме на підставі цих документів прийнято рішення про реєстрацію кандидата.

Нагадаємо, що, згідно із законом «Про громадянство України», громадянин вважається таким, що безперервно мешкає на території України, якщо його разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів. Проте не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідної медустанови.

Як повідомляв ДеПо, Центрвиборчком зареєстрував Хорошковського кандидатом в народні депутати, але відмовив в реєстрації на парламентських виборах колишньому генпрокуророві і екс-нардепові Святославові Піскуну, який теж надовго виїжджав за кордон.