Холодницький: Обвинувальний акт стосовно директора ЗТМК направлено до суду

САП направила до суду обвинувальний акт стосовно директора "Запорізького титано-магнієвого комбінату"
Depo.Влада
15 листопада 2016 05:09
ФОТО: depo.ua

Він звинувачується в розтраті коштів підприємства в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, тобто вчиненні злочину, передбаченого ч 5 ст 191 КК України.

Про це керівник САП Назар Холодницький у "Фейсбуці", передає Depo.ua.

Холодницький зазначив відсутність конструктивної позиції органу досудового розслідування зокрема "щодо повернення активів ДП ЗТМК у державну власність, відшкодування збитків у кримінальних провадженнях, притягнення до кримінальної відповідальності кінцевих вигодонабувачів (читай – олігарх Ф)". "Прокурорами САП застосовуються всі необхідні процесуальні та слідчі дії для встановлення всіх обставин кримінального провадження. Також САП здійснює всі необхідні заходи для представлення інтересів держави в суді повернути ТОВ "ЗТМК" у власність держави", - написав Холодницький.

Також, керівник САП підкреслив, що твердження про можливе втечу підозрюваного необґрунтовані, оскільки після внесення визначеного судом застави, він забезпечував "належну процесуальну поведінку".

НАБУ затримало директора Запорізького титано-магнієвого комбінату за підозрою в розтраті 492 млн грн.

Слідство встановило, що протягом 2014-2015 рр. на модернізацію виробництва ТОВ "ЗТМК" згідно з договором про заснування, компанія-співвласник TOLEXIS TRADING LIMITED виділила 880 млн грн. Однак директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, здійснив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб. зокрема, замість фінансування витрат на модернізацію кошти спрямовані ПАТ "Холдингова компанія "Енергомережі", ВАТ "Запоріжжяобленерго", ПАТ "Комерційний банк "Надра" та ТОВ "Синтез Ресурс" в рахунок погашення заборгованості ДП "ЗТМК" перед зазначеними суб'єктами, тоді як ці платежі повинна була здійснити компанія TOLEXIS TRADING LIMITED з умовами, передбаченими договором підстави ТОВ "ЗТМК".

У разі визнання судом провини затриманого директора йому загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна і позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада