Холодницький: Доказів, що Мартиненко та Кононенко причетні до схем на ОПЗ, немає

Досудове слідство у справі про розтрату коштів "Одеського припортового заводу" можуть завершити до кінця жовтня
Depo.Влада
4 серпня 2016 05:30
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в інтерв’ю "5 каналу", передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Як відомо, в середині липня у справі про розтрату затримали голову наглядової ради ОПЗ Сергія Перелому й першого заступника цього підприємства Миколу Щурікова.

"Матеріальний стан Щурікова, Переломи, Онищенка, Постного свідчить про те, що є велика ймовірність того, що вони втечуть", – сказав Холодницький.

Однак він запевнив, що справа "на контролі".

"Я думаю, в рамках досудового слідства початок жовтня – ну, хай кінець жовтня, також будемо виходити на 290, тобто на відкриття матеріалів стороні захисту", – сказав керівник САП

На запитання, на яку "велику рибу" полює Антикорупційне відомство, він відповів: "Перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз" – це "велика риба". Якщо це не головна людина, яка отримувала вигоду з ОПЗ, то одна з основних – ми так вважаємо".

"Заступник директора припортового заводу також не є рядовим членом, який приймав рішення ті чи інші" – додав Холодницький.

На зауваження журналіста, що, за даними ЗМІ, ОПЗ "ділили між собою" партії "Народний фронт" в особі Миколи Мартиненка і "Блок Петра Порошенка" в особі Ігоря Кононенка, – і запитання, чи є Перелома і Щуріков "ключем" до цих осіб, Холодницький відповів: "Ви так задаєте питання, наче це вже встановлений факт".

"Під час обшуку на ОПЗ жодних табличок "Народного фронту" чи БПП ми не побачили, і можемо тільки здогадуватися – але ми оперуємо не чутками, а фактами", – сказав керівник Антикорупційної прокуратури.

На уточнююче запитання, чи значить це, що у САП немає інформації про те, що Мартиненко чи Кононенко отримують вигоду з ОПЗ, він відповів: "У нас немає доказів на даний час, які підтверджують причетність Мартиненка чи Кононенка до цих схем. Немає... Будуть – будемо перевіряти".

"Єдине, що є підозра, що ті особи (вочевидь, Перелома і Щуріков – ред.) не головні. Але їхня роль, за даними, які зараз є у цій справі, була ключова", – сказав Холодницький.

Нагадаємо, 1 серпня Апеляційний суд Києва відпустив під домашній арешт підозрюваних у розтраті державного майна заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Перелому та заступника директора ПАТ "ОПЗ" Щурікова.

Національне антикорупційне бюро розслідує провадження за фактом розкрадань в особливо великих розмірах на ПАТ "Одеський припортовий завод".

Під час досудового розслідування встановлено, що у травні 2016 року у першого заступника голови правління "Нафтогазу", який водночас є головою наглядової ради ОПЗ, виник умисел розтрати коштів товариства на користь ПАТ "Укрнафта". Він залучив до схеми перший заступника голови правління ОПЗ Щурікова. Указані особи розстратили майно ОПЗ шляхом укладання договорів на постачання природного газу за завідомо завищеними цінами на суму 205 млн.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада