Ходорковського посадили, бо він хотів стати прем'єр-міністром Росії, - ЗМІ

Губернатор Самарської області Микола Меркушкин стверджує, що кримінальні справи проти ЮКОСа порушили за амбіції Михайла Ходорковського змінити конституцію Росії і очолити уряд
Depo.Влада
21 вересня 2015 21:38
ФОТО: depo.ua

Аудіозапис розмови потрапив в Інтернет і його опублікував депутат Самарської губернської думи Михайло Матвєєв, передає depo.ua з посиланням на Дощ.

Меркушин на той момент був головою Мордовії, з владою якої нафтотрейдери ЮКОСа уклали інвестиційну угоду, щоб користуватися пільгою по сплаті податків. Крім того, на території республіки було зареєстровано шість офшорів ЮКОСа, які фігурують у кримінальній справі.

За словами Меркушина, ЮКОС планував зібрати в Державній думі конституційну більшість, змінити Конституцію і зробити главу компанії прем'єр-міністром. При цьому самарський губернатор не називає прізвище Ходорковського, а називає "олігархом" і людиною, якій "з таким прізвищем обратися президентом було неможливо".

"Конституційну більшість. На наступний номер вносяться зміни до Конституції. І робиться як в Україні - з президентської республіки на парламентську. Влада президента мізерна, основні функції переходять прем'єру, голові уряду, як в Україні було також, і парламент затверджує цього прем'єра. Зрозуміло, що з таким прізвищем обратися президентом було неможливо, а якщо конституційна більшість є, конституцію змінили, і за обраного кандидата проголосували за прем'єра, прем'єр стає першою особою держави", - пояснив глава регіону.

За словами Меркушина, ЮКОС вклав багато грошей на передвиборчу кампанію, щоб провести своїх депутатів до Думи, проте Путін і його команда швидко схаменулися.

Сам Михайло Ходорковський відмовився коментувати заяви Меркушина.

Більше міжнародних світу читайте в рубриці Світ.depo.ua.