Ходорковський: Проти "Яценюка-моджахеда" свідчить смертельно хворий в'язень

Свідчення на прем'єра Арсенія Яценюка та інших українських політиків у справі про нібито їх участь у війні в Чечні дав російський смертельно хворий в'язень Олександр Малофєєв
Depo.Влада
11 вересня 2015 19:28
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому на сайті організації Михайла Ходорковського "Відкрита Росія", передає depo.ua.

З грудня 2013 розслідуванням справи про "українських бойовиків" в Чечні і безпосередньо справою озброєної банди "Вікінг", що воювала в Чечні з 1994 по 2000 рік, зайнялися в головному слідчому управлінні СК по Північно-Кавказькому федеральному округу.

Саме тоді у сищиків з'явився головний обвинувачений, він же головний свідок - громадянин України Олександр Валерійович Малофєєв.

У матеріалах справи є і архівне відео, зняте чеченськими бойовиками в підвалі президентського палацу в Грозному. На цьому відео Олександр Малофєєв упізнав себе поряд з Музичком.

Після закінчення військових дій Малофєєв опинився в Криму, де здійснював розбійні напади; його посадили на кілька років.

Після звільнення він виїхав до матері в Новосибірську область і там скоїв ще кілька злочинів, за що отримав термін - 23 роки позбавлення волі.

Термін Малофєєв відбував у Свердловській колонії суворого режиму. У кінці 2013 року до нього туди несподівано стали навідуватися оперативники.

У результаті бесід з ними з'явилися "гори" свідчень на членів УНА-УНСО, які нібито воювали в Чечні 20 років тому.

"Судячи з матеріалів справи, Малофєєв - героінозалежний, у нього 4-я стадія ВІЛ-інфекції, він хворий гепатитами B і C, туберкульозом", - йдеться в матеріалі.

Починаючи з березня 2014 року в кримінальній справі № 84003 поступово з'явилися протоколи його допитів і впізнання.

"Малофєєв упізнав Арсенія Яценюка, Дмитра Яроша, братів Олега та Андрія Тягнибоків  та багатьох інших як учасників бойових дій у Чечні в 1994-2000 років. Всього у справі близько 200 протоколів впізнання", - йдеться в матеріалі.

"Після того, як Малофєєв повідомив слідству, що всі ці відомі в Україні люди, які у тому числі займають сьогодні державні та партійні пости, воювали проти Росії, в матеріалах справи виникли постанови про притягнення цих осіб як обвинувачених", - додали в матеріалі.

Нагадаємо,  Слідчий комітет Росії звинувачує прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка у війні проти російської армії в Чечні у 90-х роках.

 Російські ЗМІ пишуть, що  свідчення щодо "чеченського досвіду"  українського прем'єр-міністра  дали українські в'язні Станіслав Клих і Микола Карпюк. Однак в суспільстві ця новина викликає сміх. 

Читайте також: Як Яценюк став чеченським термінатором (ФОТОЖАБИ)

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.