Хід Трояном: Хто підкладає свиню Авакову

Фейк про "хабар" Трояну чи правда, та по главі МВС і його соратникам завдано чергового іміджевого удару. Але, схоже, цим його недруги не обмежаться

Ігор Петренко

Генпрокуратура повідомила про підозру заступнику керівника однієї із громадських організацій та помічнику посадової особи МВС України. Останньому – в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаного з вимаганням такої вигоди. Імен підозрюваних та хоча б натяку на громадську організацію у повідомленні немає. Відомо лише, що зловмисники вимагали та одержали від суб'єкта господарювання частину неправомірної вигоди в сумі 785 тис грн. Вказані грошові кошти зловмисники вимагали від потерпілого за вирішення питання щодо притягнення співробітниками Національної поліції до кримінальної відповідальності працівників фіскальної служби одного з районів Києва.

Це повідомлення ГПУ пройшло майже не поміченим. На відміну від іншої новини – заступника Авакова Вадима Трояна упіймали на хабарі у 2 млн. Першоджерелом став сайт УНН, який в медіа-середовищі має досить специфічну репутацію. Можливо саме через це поважні ресурси відразу не кинулися передруковувати повідомлення. Ілюстрацією до якого стало фото: Троян у колі якихось людей щось пише на папері. Що саме – здогадайтесь самі. А от проросійські інтернет-сайти та соцмережі підхопили "зраду" залюбки. Мережеве товариство традиційно вимагало: Авакова у відставку.

Через певний час з коментарем вийшов Троян. Своє затримання він спростував. "Якщо б так було, можна тільки уявити яке було б кіно", - сказав він. І додав: близько двох тижнів тому до нього в будинок проник злодій, який був затриманий. А на фото, яким проілюстровано повідомлення в УНН, він пише пояснювальну за фактом пограбування. Але незрозуміло, де УНН взяв це фото, якщо злодія впіймала поліція. Невже злили в МВС чи ГПУ? Оскільки перші особи тримали паузу, а коментував лише Троян, чутки ширилися в різноманітних версіях. Приміром, джерела "Дорожнього контролю" додали до цієї заплутаної історії перцю: Троян під час обшуків напав на оперативників з рушницею. Начебто, 27 липня співробітники СБУ і ГПУ провели обшук в будівлі Голосіївського відділення поліції, а також за місцем проживання заступника Авакова. Тоді Троян і взявся за зброю, однак, після дзвінка "зверху", заспокоївся і дозволив провести шмон. Видання стверджує: поліцейського чиновника не затримували, проте затримали члена формування "Азов", який був посередником. Він же, кажуть, помічник Трояна. Всього ж заступник міністра нібито отримав 300 тис грн. із загальної суми 1,2 млн., а факт отримання грошей записано на відеокамеру. І запис є в СБУ й Генпрокуратури. Троян вперто все заперечує: він у відпустці, "Льовочкіним" і проросійським медіа-ресурсам полум'яний привіт. І показав фото зі спортзалу. Невже це доказ, понеслося мережами…

Отже, що ми маємо у сухому залишку. Коли уявити, шо про хабар – правда, тоді зрозуміло чому всі так довго мовчали. Саме через цю мовчанку нині є дві версії – та, що обросла чутками, й офіційна, яку із запізненням озвучили в МВС – інформація сумнівних медіа не відповідає дійсності, заступник міністра у відпустці, справді нещодавно брав участь у слідчих діях в одному з кримінальних проваджень, але наразі ніяких підозр йому не вручалося і йому про це не повідомлялося. "Це нагадує старий фейк про екс-першого заступника міністра Еку Згуладзе, яку нібито ловили із міфічними мільйонами в аеропорту Бориспіль", пожартували у Авакова.

На жаль, для нього, цій історії загаснуть не дадуть. Недруги міністра порівнюватимуть її з нещодавньою, в якій зашкварилися помічники нардепів Борислава Розенблата й Максима Полякова. Тут також винним зроблять помічника, а Трояна виведуть з-під удару, казатимуть вони. Наступний момент: незрозуміло, яку саме громадську організацію представляв інший фігурант, якому повідомили про підозру. Останнім часом було багато повідомлень, що між нардепом й лідером "Національного корпусу" Андрієм Білецьким й деякими ГО, що стоять на антикорупційні платформі, встановилися дружні стосунки. Може, причина небажання оприлюднювати імена підозрюваних саме в цьому.

І, головне. Фейк це чи правда, але по Авакову та його соратникам завдано чергового іміджевого удару. Рюкзаки, перестрілка в Княжичах… Та скільки їх вже було. Проте дуже схоже, що восени потужних інформаційних атак буде більше. Надто вже Арсен Борисович зручна мішень як для опонентів, так і для політичних партнерів, які обов'язково скористаються з ослаблення позицій Авакова у владі. Адже чим потужнішими будуть атаки на нього й на його оточення, тим скромнішими ставатимуть апетити "Народного фронту" в переговорному процесі щодо свого майбутнього після 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада