Харківська облрада не визнала Росію країною-агресором

Харківська облрада відмовилася розглянути питання про підтримку звернення Верховної Ради до парламентів світу про визнання Росії країною-агресором
Depo.Влада
5 березня 2015 12:21
ФОТО: depo.ua
Харківська облрада не визнала Росію країною-агресором
Харківська облрада не визнала Росію країною-агресором

Питання було запропоноване до порядку облради головою постійної комісії з правових питань та боротьби з корупцією та злочинністю Олександром Бандуркою і підтримано головою Харківської облдержадміністрації Ігорем Райніним, повідомляє depo.ua з посиланням на 057.ua.

У своєму виступі Ігор Райнін порівняв відмову 37 депутатів при першому голосуванні проголосувати за включення цього питання до порядку сесії з діями «п'ятої колони».

«Не голосували 37 осіб. Мені незрозуміло - вони не визнають рішення Верховної Ради? Голосуйте проти або за. Це питання моралі, воно не носить юридичного характеру. У вас, що, немає моралі? Люди гинуть, танки їздять, «Гради» стріляють, а тут немає рішення», - сказав губернатор Харківщини.

Народний депутат України Михайло Добкін висловив невдоволення словами Райніна, порахувавши їх тиском на депутатів.

«Я абсолютно не визнаю залякування депутатів. Тиснути на депутатів не можна. Тут всі люди дорослі. Я не буду сам говорити ні за, ні проти», - сказав він.

Райнін зазначив, що пропозиція зробити поіменно голосування «носить характер моралі і моральності».

«Знайдіть сміливість і зробіть свій вибір. Я свій вибір зробив. Я голосую за», - сказав він.

Відзначимо, що за включення питання про Росію-агресора до порядку сесії при повторному голосуванні проголосувало 63 депутати з 92 присутніх на пленарному засіданні.

Всього в Харківській облраді за регламентом 150 депутатів, а тому питання знову не було внесено на розгляд ради.

Як повідомляв depo.ua, 25 лютого Харківська міська рада відмовився включити питання про визнання Росії агресором до порядку денного своєї чергової сесії.

За включення цього питання до розгляду проголосували 19 депутатів, 47 були проти.