ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гундяївці з Житомира і Бердянська зібралися судитися з Радою через томос

Проти парламенту були подані позови до суду з боку двох релігійних громад: Городницького Свято-Георгіївського чоловічого монастиря (Житомирська обл) і громади при храмі ім. Миколая Бердянської єпархії

Depo.Влада
11 жовтня 2018 16:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Вєсті".

За аналогією з недавнім позовом проти Петра Порошенка з боку "Неурядової організації Верховенство права", суттю однотипних позовів є оспорювання права парламенту звертатися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію для українського православ'я.

"Вважаємо постанову (прийняту 19 квітня 2018 року) протиправною за наступними обставинами... Питання, по якому прийнято постанову, є виключно питанням церковного устрою і управління. А згідно ч.3 ст.35 Конституції України церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави", - йдеться в позовній заяві Свято-Георгіївського монастиря.

Також там зазначається, що внутрішній порядок управління УПЦ не передбачає участі в ньому держави, "проте, держава в особі відповідача відкрито і грубо втручається в традиції і внутрішні установки УПЦ".

У другому позовній заяві Бердянської громади наводяться деякі приклади з діяльності Євросуду з прав людини, зокрема, S.A.S. versus (проти) France, в якому ЄСПЛ визнав за державою право лише на надання непрямого впливу на питання релігії, коли втручання відбувається лише непрямим чином і в інтересах безпеки всього суспільства.

У позовних заявах зазначається, що Городницький чоловічий монастир і віруючі з Бердянська вимагають визнати протиправним і скасувати постанову Ради про звернення до Варфоломія.

Нагадаємо, що у вересні в Українській православній церкві московського патріархату заявили, що Міністерство культури видало наказ про опис майна релігійної спільноти і кажуть, що без спротиву не обійдеться.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада