Гундяївці перебудували об'єкти Києво-Печерської лаври, які входять у всесвітню спадщину ЮНЕСКО

Незаконне будівництво на території лаври може бути ще і небезпечним

Про це йдеться у статті "Гроші нам надсилаються земним уділом Матері Божої" на Meduza, передає Depo.ua.

За словами екс-директора музейного комплексу Києво-Печерської лаври Сергія Кролевця, монастир розгорнув на території лаври гігантське нове будівництво, що погано стикувалося з правилами користування об'єктами всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (до них відноситься архітектурний ансамбль лаври). Згідно з опублікованими копій складених актів, як мінімум п'ять пам'ятників архітектури на території монастиря перебудували без дозвільної документації - в тому числі, наприклад, пам'ятник архітектури місцевого значення "Північні ворота". Відбулася перебудова в 2014-2015 роках на замовлення лаври.

Співробітників музею Андрія Римара і Наталю Загриву, які виявили незаконне будівництво і спробували підняти скандал, теж звільнили. Загрива, яка очолювала в заповіднику науково-дослідний відділ охорони пам'яток культурної спадщини, протягом 22 років фіксувала всі архітектурні зміни на території лаври. Її звільнили з маленькою дитиною на руках: за словами жінки, керівництво заповідника позбулося всіх, хто повідомляв в наглядові інстанції відомості про незаконне будівництво на монастирській землі.

Як каже Кролевець, за останні роки монастир побудував на території лаври півтора десятка нових будівель. "Всього в заповіднику будівель було на 58 000 квадратних метрів, - пояснює він. - Монастирю з цього передали приблизно половину - 30 000 квадратних метрів. І за ці роки вони побудували близько 20 000 квадратних метрів новобудов".

Кролевець впевнений, що нове будівництво небезпечне для всього комплексу. "Будівлі неправильно розташовані, без урахування історичної геологічної специфіки - лавра знаходиться на схилі, що спускається до річки, - продовжує він. - Основна частина будівель йде перпендикулярно річці Дніпро. Історично збереглися тільки ті, які стоять перпендикулярно. А нові побудували паралельно річці".

Нагадаємо, в цій же статті йшлося про те, що Києво-Печерська лавра в кращі роки заробляла мільйон гривень щодня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook