Група "Антипопулісти" пропонує Раді обмежити депутатам-порушникам виїзд за кордон

Група народних депутатів подала до Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку виїзду з України народних депутатів України"
Depo.Влада
23 серпня 2016 13:55
ФОТО: depo.ua

Відповідний законопроект №5038 підготували депутати з міжфракційного депутатського об’єднання "Антипопулісти" Ірина Суслова, Вадим Денисенко та Дмитро Лубінець, передає depo.ua.

За словами авторів документу, його основна мета - запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та суду з боку нардепів, щодо яких генпрокурор вніс до Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт.

"Необхідність прийняття законопроекту полягає у наявності низки прогалин у законодавчому механізмі притягнення до відповідальності народних обранців. Зокрема, існуюча процедура не передбачає можливості застосування щодо нардепів запобіжних заходів, у тому числі в частині тимчасових обмежень права виїзду за кордон до надання згоди та прийняття відповідного рішення Верховною Радою України. Таким чином, наразі генеральний прокурор України, внісши таке подання до Верховної Ради України, не має повноважень запобігати виїзду нардепів за кордон", - пояснюють автор законопроекту.

У разі ухвалення відповідних змін, нардепи щодо яких внесені відповідні подання, будуть зобов’язані утримуватись від приватних поїздок за межі України, а ГПУ отримає повноваження тимчасово обмежувати їхнє право виїзду за кордон.

Ініціатори законопроекту вважають, що його прийняття допоможе також підвищити рівень політичної відповідальності народних депутатів України.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада