Гройсмана розглядають як альтернативу Яресько на посаді прем'єра, - FT

Перемовини українськоЇ владної верхівки щодо нового глави уряду зайшли у глухий кут і тепер тяжіють до "альтернативвного плану"

Як пише Financial Times, згідно цього плану, Кабінет міністрів може очолити нинішній спікер ВР Володимир Гройсман, передає depo.ua.

За даними видання, яке посилається на джерела, ознайомлені з перебігом переговорів, кандидатура Гройсмана розглядається разом з кандидатурою глави Мінфіна Наталією Яресько, яку теж "не скидають з рахунків".

Повідомляється, що пропозицію очолити уряд Яресько отримала від представників президента та прем'єра і вже займалася підбором кадрів у свій майбутній Кабмін та складанням програми його діяльності.

"Яресько високо цінується інвесторами та міжнародними партнерами України, які були б схильні розглядати "уряд технократів" на чолі з нею як найкращою гарантією продовження реформ на шляху боротьби з тотальною корупцією", - пише видання.

"Уряд на чолі з Гройсманом вважається менш вірогідним варіантом для того, щоб протистояти тиску з боку впливових кіл, у тому числі - олигархів-мільярдерів, а також з боку президента Порошенка, оскільки Гройсман вважається його близькою та довіреною особою", - зазначає FT.

При цьому, як зазначають джерела видання, Яресько навряд чи погодиться працювати в уряді Гройсмана, що поставить під загрозу підтримку від кредиторів, зокрема МВФ.

Окрім того не виключається третій сценарій - дострокові вибори, однак вони навряд чи будуть проведені до осені, оскільки це призведе до півроку "політичної невизначеності" та нівелює зусилля з проведення реформ, йдеться у публікації.

Як відомо, сам Гройсман раніше заявив, що не тримається за своє крісло, а також не може виключати того, що не стане прем'єр-міністром.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада