Гройсмана розглядають як альтернативу Яресько на посаді прем'єра, - FT

Перемовини українськоЇ владної верхівки щодо нового глави уряду зайшли у глухий кут і тепер тяжіють до "альтернативвного плану"
Depo.Влада
9 березня 2016 05:08
ФОТО: depo.ua

Як пише Financial Times, згідно цього плану, Кабінет міністрів може очолити нинішній спікер ВР Володимир Гройсман, передає depo.ua.

За даними видання, яке посилається на джерела, ознайомлені з перебігом переговорів, кандидатура Гройсмана розглядається разом з кандидатурою глави Мінфіна Наталією Яресько, яку теж "не скидають з рахунків".

Повідомляється, що пропозицію очолити уряд Яресько отримала від представників президента та прем'єра і вже займалася підбором кадрів у свій майбутній Кабмін та складанням програми його діяльності.

"Яресько високо цінується інвесторами та міжнародними партнерами України, які були б схильні розглядати "уряд технократів" на чолі з нею як найкращою гарантією продовження реформ на шляху боротьби з тотальною корупцією", - пише видання.

"Уряд на чолі з Гройсманом вважається менш вірогідним варіантом для того, щоб протистояти тиску з боку впливових кіл, у тому числі - олигархів-мільярдерів, а також з боку президента Порошенка, оскільки Гройсман вважається його близькою та довіреною особою", - зазначає FT.

При цьому, як зазначають джерела видання, Яресько навряд чи погодиться працювати в уряді Гройсмана, що поставить під загрозу підтримку від кредиторів, зокрема МВФ.

Окрім того не виключається третій сценарій - дострокові вибори, однак вони навряд чи будуть проведені до осені, оскільки це призведе до півроку "політичної невизначеності" та нівелює зусилля з проведення реформ, йдеться у публікації.

Як відомо, сам Гройсман раніше заявив, що не тримається за своє крісло, а також не може виключати того, що не стане прем'єр-міністром.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада