ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гройсман назвав сім завдань нового етапу децентралізації

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив децентралізація потребує нових рішень, нового етапу реформи і назвав завдання на цьому шляху

Depo.Влада
5 грудня 2018 10:49
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на Форумі місцевого самоврядування в Києві, інформує Depo.ua.

"Перше - затвердження нової територіальної основи для діяльності органів влади на місцях. Ми говорили про те, що нам потрібна нова основа, яка буде абсолютно самодостатньою. Друге - передача повноважень органів виконавчої влади органам влади міст їх розмежування між рівнями за принципом субсидіарності - зверху вниз. Ми маємо завершити розподіл цих повноважень", - сказав Гройсман.

Третім завданням прем'єр назвав створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування.

"Сьогодні ви маєте нову фінінсову систему. ЇЇ треба закріпити і гарантувати, що вона буде абсолютно непохитною. Кожного бюджетного процесу виникає питання розподілу чи перерозподілу ресурсів між державним і місцевими бюджетами. Ми маємо цей баланс зберегти на умовах абсолютного балансу повноважень державних органів і органів місцевого самовлядування", - наголосив він.

Четверте завдання - ефективна система служби в органах місцевого самоврядування.

"Держслужба має створити законодавство про службу в органах місцевого самоврядування. П'яте - упорядкування системи державного контролю та нагляду за законною діяльністю органів місцевого самоврядування. Є це один важливий момент в реформі, не тільки повноваження не тільки фінанси, а має бути відповідальність і контроль", - заявив Гройсман.

"Шосте завдання - розвиток фонду прямого народовладдя. Механізм виборів і референдумів, які у нас досі не створені. І я б сказав що нам треба проаналізувати законодавство про місцеві вибори, можливо там є ті вади, які нам треба виправити до чергових виборів 2020 року. Сьоме - нам треба вдосконалювати систему координації центральних органів виконавчої влади на територіях", - зазначив він.

Нагадаємо, сьогодні, 5 грудня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, презентуючи Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на період до 2021 року.

Як результат реалізації Концепції, у 2020 році в Україні має нараховуватися 24 області, 100 районів і 1600-1800 територіальних громад.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада