Гройсман затвердив стратегію реструктуризації вугледобувної галузі

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що декілька днів тому затвердив стратегію реформування вугледобувної галузі

Depo.Влада
20 жовтня 2017 14:54
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час спілкування з журналістами, передає Depo.ua.

"Буквально декілька днів назад я затвердив стратегію, якої до речі не було, на превеликий жаль, реформування й реструктуризації самої галузі (вугледобувної – ред.). Там потрібні серйозні кошти. І нам потрібно більше видобувати власного вугілля. Ми ніколи на Донбасі вугілля не купували, оскільки Донбас – це Україна. І ми забирали з наших надр українських українське вугілля", - розповів Гройсман і додав, що "зараз, на превеликий жаль, руками псевдопатріотів доступ до українських надр, як ви знаєте, перекритий, і, за великим рахунком, можна сказати, що все це вугілля почало "працювати" на економіку Росії. Але ми повернемо ці території і відновимо нашу галузь".

"Що стосується тих територій, на яких ми маємо шахти, - зауважив він, - то, безумовно, треба в них інвестувати".

Гройсман підкреслив, що "декілька мільярдів щороку ми виділяємо в бюджеті, половину – на реструктуризацію шахт, а половину – на компенсацію шахтарям заробітної плати".

Він також зазначив, що останнім часом, "на превеликий жаль, не відбувалося жодних змін на реструктуризації, а тільки ці кошти направлялися на дотації збиткових шахт. І це є величезний виклик".

"Тому, я думаю, в межах бюджету, який буде, ми будемо пропонувати системні рішення", - підсумував Гройсман.

Нагадаємо, ватажок бойовиків "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що на окупованій території Донеччини не працюють близько 80% шахт.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада