Гройсман засудив неспроможність Ради скасувати е-декларації для антикорупціонерів

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що обурений неспроможністю народних депутатів Верховної Ради України схвалити скасування електронного декларування для громадських активістів, які займаються антикорупційними розслідуваннями

Про це він заявив під час засідання уряду, передає Depo.ua.

Так, розповідаючи про результати роботи Верховної Ради України останніми днями, Гройсман зазначив, що окрім позитивних рішень, були й досить негативні моменти.

"Я думаю, що… шкода, що не було схвалене рішення про відміну електронного декларування для громадських активістів", – сказав він.

"Я розумію, що є різні погляди, і, в принципі, думаю, що в кожного є достатньо аргументів як за, так і проти. Але це питання – не про громадських активістів. Це – питання про відкритість самої влади. Це питання про сповідування демократичних принципів. Кожен громадський активіст зможе сьогодні й так, добровільно, заповнити цю декларацію. Але, безумовно, я вважаю, що з боку влади треба відмінити декларування, ліквідувати будь-яку кримінальну відповідальність за ці питання, і, звісно, це – питання українського парламенту. Але я би просив вчергове українських парламентарів об'єднатися навколо того, щоби схвалити це рішення. Продемонструвати як всередині країни, так і на весь світ готовність до подальших демократичних перетворень. Це дуже важливо. Тому що громадянське суспільство відіграє дуже важливу роль в прозорості", – пояснив Гройсман.

Нагадаємо, 3 квітня Верховна Рада України не спромоглася скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються антикорупційними розслідуваннями.

Довідка: У березні 2017 року парламент прирівняв антикорупційних активістів до представників влади та зобов'язав їх подавати "декларації осіб, уповноважених на здійснення повноважень держави".

20 березня 2018 року група країн "Великої сімки" (G7) заявила про невідповідність вимог е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад держкомпаній й закликала Україну скасувати їх відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Європейський комісар із питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган зробив вкрай жорстку заяву щодо невиконання українським керівництвом обіцянок скасувати е-декларування для антикорупціонерів.

Президент Петро Порошенко заявив, що Рада має схвалити рішення про скасування е-декларування для представників громадських організацій, що займаються антикорупційною діяльністю.

1 та 2 квітня Антикорупційний комітет Верховної Ради не зміг розглянути законопроект про скасування е-декларування для громадських активістів через відсутність кворуму.

3 квітня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій закликав народних депутатів повторно розглянути це питання.

Водночас, під час засідання, Верховна Рада України відмовилася включати до порядку денного скасування електронного декларування для громадських активістів, які займаються антикорупційними розслідуваннями.

Так, зокрема, за результатами голосування до порядку денного не включили законопроекти № 8120, № 8120-1, № 8209, № 8209-1.

У зв'язку з цим спікер Ради Андрій Парубій оголосив про перехід до наступних законопроектів №6674 і №6675, які разом зі скасуванням е-декларування вводять додаткову податкову звітність для антикорупційних організацій. Ці проекти законів парламент також не зміг ухвалити.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme