Гройсман запевнив, що МВФ не ставить перед Україною нездійсненних вимог

Міжнародний валютний фонд закликає Україну збалансувати дефіцит Пенсійного фонду
Depo.Влада
19 вересня 2016 07:26
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі програми ТСН.Тиждень сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає depo.ua.

"Хочу сказати, що безвідповідальні політики постійно українців лякають. Подивіться виступи будь-якого політичного лідера, який вважає себе лідером, вважає себе в опозиції: "Все пропало!", "Ми всі загинемо!", "Завтра – все, кінець! І тільки я знаю, як вас врятувати. Але нікому не скажу".

Міжнародний валютний фонд говорить про те, що популістська політика в минулих роках і десятиріччях призвела до того, що в Пенсійному фонді немає грошей. Тобто там є дефіцит – 150 мільярдів гривень. На наступний рік він буде більшим. Вони говорять про те, що, "колеги, ви маєте збалансувати цей дефіцит певними заходами. Давайте думати, які це будуть заходи, якщо ви хочете бути ефективними". І після того можуть прийматися рішення", - сказав Гройсман.

"Будь-які пенсійні рішення приймає Верховна Рада України. Тому те, що питання потребує справедливості в пенсійному забезпеченні, в мене немає сумніву. І в 45 мільйонів українців теж немає сумніву. У нас сьогодні більшість громадян України перебувають на мінімальних пенсіях. Якщо хтось скаже, що пенсійна система в Україні є досконалою, я категорично з цим не погоджуся", – додав прем'єр.

Він зазначив, що уряд зараз не має мети підвищити пенсійний вік.

"Інструментів може бути дуже багато. Але я хотів би підкреслити одну річ. Дуже важливо, що немає цілі підвищити пенсійний вік. Є самоціль зробити систему, яка була б сталою, і яка би через 10 років дала можливість людям, виходячи на пенсію, отримати пенсію. У нас є два з половиною мільйони людей, які не сплачують внески до Пенсійного фонду. Ви хочете сказати, що це нормально? Думаю, що ні", - сказав Гройсман.

Нагадаємо, 14 вересня Міжнародний валютний фонд вирішив виділити Україні третій транш у розмірі 1 млрд доларів за програмою розширеного фінансування EFF.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада