Гройсман запевнив Могеріні, що Рада проголосує за "безвізові закони"

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман наголошує на спроможності українського парламенту консолідуватися й ухвалити необхідні для європейської інтеграції рішення
Depo.Влада
9 листопада 2015 18:36
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав на зустрічі з верховним представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки, віце-президентом Європейської комісії Федерікою Могеріні, яка перебуває з візитом у Києві, передає depo.ua з посиланням на прес-службу ВР.

"Ми можемо консолідуватися і ухвалити необхідні рішення для забезпечення європейської інтеграції", - заявив Гройсман.

Він підкреслив, що Верховна Рада продовжує роботу над створенням законодавчої бази для здійснення внутрішніх реформ, а також на виконання Угоди про асоціацію Україна – ЄС і Плану дій щодо лібералізації візового режиму.

Керівник парламенту також заявив, що Україна віддана виконанню Мінських домовленостей, але Росія продовжує політику "контрольованої ескалації ситуації на Донбасі", і тому санкції проти неї необхідно зберегти доти, доки російська сторона не виконає у повному обсязі власні зобов’язання в рамках Мінського процесу.

Своєю чергою Могеріні зазначила, що її візит відбувається напередодні розгляду у Верховній Раді важливих для українських громадян рішень.

Вона назвала "спільним порядком денним" України та Євросоюзу питання щодо виконання Мінських домовленостей та лібералізації візового режиму. У цьому контексті Могеріні висловила думку, що для громадян України є надзвичайно важливим ухвалення антикорупційних законів.

Вона зазначила, що у ЄС підтримують конституційну реформу у частині децентралізації та реформи судочинства.

Народні депутати України - представники депутатських фракцій і груп, які взяли участь у зустрічі, наголосили, що візит верховного представника ЄС напередодні важливих голосувань у парламенті є свідченням підтримки України та процесу внутрішніх реформ з боку ЄС. Наголошувалося на необхідності посилення тиску на Російську Федерацію і збереження відповідних санкцій з метою спонукання Росії до безумовного виконання Мінських домовленостей.

Підсумовуючи, Гройсман підкреслив, що для України "дуже важливі спільні з ЄС пріоритети". У цьому контексті серед першочергових завдань він назвав ухвалення антикорупційних законів, завершення конституційної реформи у частині децентралізації та судової реформи.

"Думаю, завтра ми проявимо політичну зрілість і проголосуємо за «безвізові» закони", - сказав він.

Голова Верховної Ради також подякував інституціям ЄС за увагу до реформи з децентралізації, зазначивши, що закріплення на конституційному рівні відповідних змін позитивно відзначиться на створенні умов для розвитку економіки.

"Хочу підкреслити нашу відданість європейським цінностям, ми далі працюватимемо над пошуком спільних рішень, необхідних для європейської інтеграції України", - заявив Гройсман.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада