Кращі європейські мери влаштують тур Україною

Спікер парламенту Володимир Гройсман анонсував тур кращих мерів Європи по українських містах
Depo.Влада
1 березня 2016 13:17
ФОТО: depo.ua

Про це Гройсман заявив в Брюсселі за підсумками зустрічі з главою комітету регіонів ЄС, повідомляє depo.ua з посиланням на 112.

"Щойно я завершив зустріч з президентом комітету регіонів ЄС і йшлося у нас про три окремі проекти, про які хотів би сьогодні сказати.

По-перше, у них є 97 млн євро на підтримку децентралізації влади в Україні - це мільярди гривень і ми домовилися про те, що ми можемо розглянути можливість створення декількох сотень нових об'єднаних територіальних громад, абсолютно добровільно, за підтримки комітету регіонів.

Друга позиція, яку ми обговорили сьогодні - це допомогти громадам вже постійним створити свої власні стратегії. Дуже важливо, що ми зараз в рамках фінансової децентралізації передаємо додаткові ресурси на місця. Треба чітко, стратегічно визначити, на які саме відчутні потреби повинні бути направлені ці гроші для того, щоб українці на місцях відчули фінансову децентралізацію.

І третя позиція, за якою ми домовилися сьогодні, що найближчим часом в Україні буде такий інформаційний тур кращих мерів Європи, європейських міст і великих міст Європи, можливо і столиць, плюс представників лідерів регіональних влад ЄС, країн ЄС, які будуть їздити туром по Україні і ділитися своїм власним досвідом з представниками місцевого самоврядування", - розповів Гройсман.

Нагадаємо, 29 лютого у Європарламенті стартував Український тиждень. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада