Гройсман: Україна не відмовиться від "списку Савченко", навіть після її звільнення

Ідею санкційного "списку Савченко" в Україні не відкидатимуть навіть після звільнення українки
Depo.Влада
22 березня 2016 18:07
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Навіть коли Надію звільнять, Україна не відмовиться від ініціативи затвердження "Списку Савченко" - персонального покарання санкціями всіх причетних до цієї ганебної справи. Надія стала для усіх українців символом боротьби проти поневолення країни, проти знущання над її незалежністю. Ми будемо продовжувати цю боротьбу за неї і разом з нею", - написав Гройсман.

Він зазначив, що наразі українські політики та дипломати повинні примножити зусилля на звільнення Савченко.

"Ми всі в душі сподівались, що Надію все ж виправдають. Але розуміли – Росія як держава ніколи не знала правосуддя, і це лише судовий фарс, який не міг закінчитись інакше. Тепер необхідно використати можливі додаткові правові підстави для звільнення та повернення Надії в Україну - наприклад, застосування механізмів помилування або обміну. Дипломати та компетентні правоохоронні органи мають примножити зусилля, щоб добитись цього. Верховна Рада і я особисто продовжу використовувати всі доступні засоби, в тому числі, парламентську дипломатію, для її звільнення", - написав спікер парламенту.

Нагадаємо, сьогодні, суд Донецька Ростовської області присудив українській льотчиці та народному депутату Надії Савченко 22 роки колонії загального режиму. Суд визнав Надію Савченко винною за всіма пунктами звинувачення. Російські прокурори вимагали для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Після оголошення вироку із заявою виступив президент України Петро Порошенко. Він заявив про готовність видати Росії в обмін на Савченко двох російських військовослужбовців, затриманих в Україні, а також заявив, що причетних до переслідування українських заручників на Росії чекають санкції

Міністерство закордонних справ України також висловило рішучий та категоричний протест у зв’язку із вироком Надії Савченко

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. 

Читайте також: Оголошення вироку Савченко (ХРОНІКА)

Більше політичних новин читайте