Гройсман розвіяв міфи про медреформу

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав нісенітницею всі спекуляції навколо теми медичної реформи

Depo.Влада
20 жовтня 2017 14:47
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав журналістам, передає Depo.ua.

"Є ті, хто спекулює на темі медичної реформи. Чим вони лякають? 1. Що будуть закриватися лікарні. Абсолютна дурниця. Ніхто ніякі лікарні закривати не збирається. 2. Кажуть, що будуть звільняти лікарів. Нісенітниця. У нас оптимальна кількість лікарів. Нам потрібні професійні лікарі, ми їх будемо навчати, а якщо будуть потрібні якісь ексклюзивні лікарі, будемо перенавчати на ті спеціальності, які потрібні українським громадянам. 3. Що люди будуть сплачувати за медичні послуги. Я вважаю, що це просто груба провокація, щоб усіх українських громадян ввести в паніку. Ні в якому разі. Ми ухвалили закон, який дозволяє покриття медичної послуги робити 100%. Наприклад, якщо вам зробили МРТ за 800 грн, то не ви їх платите, а держава платить лікарні 800 грн за вас. А ми даємо вам право обирати де ви це хочете зробити", - сказав прем'єр.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила Закон "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" 240 голосами.

Закон в першу чергу змінює принципи фінансування меддопомоги, безпосередньо держава має оплачувати медпослуги в тій лікарні, куди приходить пацієнт, за договірними відносинами коштами з державного бюджету. Це принцип "гроші ходять за пацієнтом".

Після правок нардепів законопроект значно змінився, з 893 поправок враховано профільним комітетом 413.

Повністю скасували співоплату за медичну допомогу зі сторони громадян на другому рівні. Держава оплачуватиме не лише первинну, екстрену та паліативну медичну допомогу, але й обов'язковим для оплати з боку держави буде надання меддопомоги другого рівня, оплата високоспеціалізованої медичної допомоги, оплата надання меддопомоги дітям до 16 років, ведення вагітності та оплата пологів.

Крім того, згідно із законом, обсяг коштів на медицину має бути не менш як 5% ВВП.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада