Гройсман розповів, яким буде новий Податковий кодекс

Кабінет міністрів має намір на сьогоднішньому засіданні розглянути проект змін до Податкового кодексу, який покликаний максимально детінізувати економіку України
Depo.Влада
5 жовтня 2016 11:58
ФОТО: depo.ua

 Про це на засіданні уряду сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Depo.ua.

Він уточнив, що сьогодні в Україні близько 50% ВВП знаходиться в "тіні".

"І головне завдання наших пропозицій (до Податкового кодексу - ред) максимально детінізувати економіку", - сказав Гройсман.

Він повідомив, що на засіданні у середу уряд має розглянути проект, над яким протягом чотирьох місяців працюють Мінфін і експерти.

"Радянська система передбачала, що ті, хто займається бізнесом, комусь щось винні, а податківець, чи інший контролер, зловживаючи, міг притягати до відповідальності бізнесменів і тиснути на них", - сказав Гройсман.

"Тому був потрібен кодекс, який дав можливість забезпечити якісне економічне зростання. Напрацьований кодекс є антикорупційним. Будуть ліквідовані податкові ями, тіньові схеми щодо виведення з обігу безготівкових коштів, так званий обнал", - зазначив він.

"Довіра до влади від бізнесу вимірюється показником –  це обсяг добровільно сплачених податків. Зміни до податкового кодексу передбачувані і мають антикорупційний характер", - наголосив він.

"Ці механізми мають сприяти швидкому економічному зростанню. Ми зможемо вдвічі, або втричі забезпечити економічне зростання", - додав він.

Він також запропонував після розгляду змін в уряді передати їх на розгляд до Національної ради реформ, а потім - до парламенту для подальшого затвердження.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада