Гройсман розповів, яким буде новий Податковий кодекс

Кабінет міністрів має намір на сьогоднішньому засіданні розглянути проект змін до Податкового кодексу, який покликаний максимально детінізувати економіку України

 Про це на засіданні уряду сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Depo.ua.

Він уточнив, що сьогодні в Україні близько 50% ВВП знаходиться в "тіні".

"І головне завдання наших пропозицій (до Податкового кодексу - ред) максимально детінізувати економіку", - сказав Гройсман.

Він повідомив, що на засіданні у середу уряд має розглянути проект, над яким протягом чотирьох місяців працюють Мінфін і експерти.

"Радянська система передбачала, що ті, хто займається бізнесом, комусь щось винні, а податківець, чи інший контролер, зловживаючи, міг притягати до відповідальності бізнесменів і тиснути на них", - сказав Гройсман.

"Тому був потрібен кодекс, який дав можливість забезпечити якісне економічне зростання. Напрацьований кодекс є антикорупційним. Будуть ліквідовані податкові ями, тіньові схеми щодо виведення з обігу безготівкових коштів, так званий обнал", - зазначив він.

"Довіра до влади від бізнесу вимірюється показником –  це обсяг добровільно сплачених податків. Зміни до податкового кодексу передбачувані і мають антикорупційний характер", - наголосив він.

"Ці механізми мають сприяти швидкому економічному зростанню. Ми зможемо вдвічі, або втричі забезпечити економічне зростання", - додав він.

Він також запропонував після розгляду змін в уряді передати їх на розгляд до Національної ради реформ, а потім - до парламенту для подальшого затвердження.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада