Гройсман розповів, доки монополісти фармринку "гратимуть на нервах" влади

Монополісти фармринку в Україні ще близько півроку "гратимуть на нервах" влади, намагаючись лобіювати повернення до старих схем реєстрації та закупівлі медпрепаратів
Depo.Влада
14 травня 2016 17:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на брифінгу у Вінниці, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Уряд вже прийняв рішення про спрощення реєстрації препаратів, які реалізуються в Україні, зареєстрованих у США, Канаді, ЄС, Швейцарії, Японії та Австралії. Ми маємо закріпити це законом. Учора під час години запитань до уряду я звернувся до депутатів парламенту, а там є дуже багато однодумців з цього приводу: швидко, на наступному тижні провести ці рішення. Президент має абсолютну рішучість підписати цей закон. Це буде означати, що ми демонополізуємо ринок і ціни на ліки почнуть зменшуватись. Як правило, в таких випадках монополісти будуть ще півроку "грати на нервах", намагатись якимсь чином впливати на державу, щоб вона повернулась до якоїсь монополізації. Але це неприпустимо, не треба з нами гратись. Треба по "якісних" цінах давати людям якісні препарати", - сказав Гройсман.

За його словами, "на потоці" наразі є 5-6 фірм, які є абсолютними монополістами ввезення ліків в Україну. Вони свого часу пролобіювали законодавство, яке не дозволяє виробникам прозоро ввезти ліки в Україну.

"Щоб їх сертифікувати треба витратити роки і займатись корупцією. Публічні компанії не хочуть цим займатись і мати до цього жодного стосунку. Тому ми маємо обмежену кількість препаратів, вони великої вартості, тому що тільки так їх завозять в Україну", - вважає Прем’єр-міністр.

Гройсман також не виключає запровадження децентралізації у питанні забезпечення державних установ ліками.

"Що стосується децентралізації в питанні забезпечення медикаментами лікувальних установ, я думаю, що так і відбудеться. Але що дуже важливо: ми зараз аналізуємо ту програму, яка була розпочата МОЗ із закупівлі медпрепаратів у знаних, авторитетних міжнародних організацій, які мають добру репутацію. Так от: від 10 до 90 відсотків економія на закупівлі ліків. Це означає, що (раніше - авт.) просто грабували людей, які купують ліки. Ми будемо далі закуповувати ліки за їх допомогою, що дасть нам можливість отримувати мінімальні ціни", - сказав глава уряду.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада