Гройсман розказав, скільки насправді заробляють нардепи

З 1 квітня цього року заробітна плата народного депутата України складає 6109 гривень
Depo.Влада
16 квітня 2015 09:59
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму "Фейсбуці" написав голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, передає depo.ua

"6 109 гривень. Це розмір заробітної плати народних депутатів з 1 квітня. Хочу врешті-решт поставити крапку в спекуляціях на цю тему", - написав Гройсман.

Він також вніс ясність щодо порядку начислення заробітної плати нардепам.

1. Згідно статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України», яка діє вже багато років, заробітна плата народних депутатів прирівнена до заробітної плати членів Кабінету Міністрів України.

2. До 1 квітня діяло обмеження заробітної плати семи мінімальними окладами для членів КМУ, народних депутатів, інших посадовців, що становило 7Х1218 гривень = 8 526 гривень, яке дійсно скасовано 2 березня цього року.

3. У той же час, ще раніше, Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2015 р. № 43 "Питання оплати праці членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади та інших державних органів у 2015 році" встановлено, що у 2015 році місячна заробітна плата народних депутатів України нараховується у розмірі посадового окладу членів Кабінету Міністрів України, що становить на сьогоднішній день 6109 гривень.

4. Відповідно до цього я підписав розпорядження, яким з 1 квітня розмір заробітної плати народних депутатів становить 6 109 гривень.

Нагадаємо, раніше  екс-нардеп Андрій Павловський повідомив у "Фейсбуці", що з 1 квітня народні депутати знову отримуватимуть по 17,5 тис. грн. Згодом це підтвердили й у регламентному комітеті Верховної Ради.

Проте пізніше спікер Володимир Гройсман заявив, що не підпише жодного рішення про підвищення зарплатні нардепам.