Гройсман розповів, коли в Раді почнуть змінювати Конституцію

Тимчасова спеціальна комісія у Верховній Раді з розробки змін до Конституції України щодо децентралізації буде створена після відповідних напрацювань комісії при Президенті України
Depo.Влада
12 січня 2015 14:05
ФОТО: depo.ua
Гройсман розповів, коли в Раді почнуть змінювати Конституцію
Гройсман розповів, коли в Раді почнуть змінювати Конституцію

Про це повідомив під час брифінгу за результатами погоджувальної ради голова Верховної Ради Володимир Гройсман, передає кореспондент depo.ua.

«Якщо ми говоримо про децентралізацію влади, то ми повинні назавжди або надовго закріпити право громад нормально жити. Щоб не було державного пресу, це можна зробити тільки шляхом внесення змін до Конституції. Зараз ті зміни і децентралізація, яку ми проводимо, у тому числі в бюджеті-2015, має характер децентралізації тільки на 2015 рік, однак не дає відповіді на те, що буде в 2016-му», - зазначив Гройсман.

Також він нагадав про ініціативу президента Петра Порошенка щодо створення комісії при Президентові, яка разом з експертами підготує базовий проект змін до Конституції в частині децентралізації. «Після цього буде створена тимчасова спеціальна комісія у Верховній Раді, в якій буде доопрацьовано все те, що запропонують депутати, після чого ми виходимо в зал», - зазначив Гройсман.

При цьому він заявив, що до жовтня 2015 року чиновники повинні повністю провести зміни в аспекті децентралізації влади. «Бо нові вибори (місцеві, - ред.) повинні пройти на новій основі, чисто європейській. Складних питань, на які ми не маємо відповідей під час підготовки змін до Конституції, немає. Ми розуміємо, що і як потрібно робити, і зараз потрібна лише підтримка більшості в парламенті», - підкреслив він.

Коментуючи заяви деяких лідерів фракцій Верховної Ради про необхідність якнайшвидшого скасування депутатської та суддівської недоторканності, Гройсман зазначив, що це питання змін до Конституції децентралізації не стосується.

«Депутатську недоторканність потрібно ліквідувати незалежно від строків конституційного процесу (децентралізації, - ред.). Ми просто повинні взяти і проголосувати за це... Тому я повністю підтримую думку про те, що ми повинні найближчим часом зайнятися цим питанням. Апарат Верховної Ради отримав від мене відповідне доручення, щоб у хронології процедур максимально швидко розробили цей план внесення в зал скасування депутатської недоторканності», - резюмував Гройсман.

Як повідомляв depo.ua, раніше Володимир Гройсман заявляв, що процес децентралізації влади повинен завершитися до жовтня поточного року.