Гройсман: Проект змін до Конституції передбачає ліквідацію держадміністрацій

Проект змін до Конституції передбачає скасування держадміністрацій
Depo.Влада
17 червня 2015 18:33
ФОТО: depo.ua

Про це в ході брифінгу повідомив спікер парламенту Володимир Гройсман за підсумками засідання робочої групи з питань конституційних засад організації та здійснення державної влади, місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України та децентралізації влади, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Місцеві державні адміністрації будуть ліквідовані. На їх місці будуть утворені нові органи (префекти - ред.), які будуть виконувати контролюючі і координуючі функції, що дозволить створити таку систему, при якій було б збережено противаги і недопущення будь-якої системи порушення прав людей на територіях сіл, селищ, міст, районів, областей", - наголосив Гройсман.

Також у напрацьованому проекті змін до Конституції пропонується створити виконавчі комітети на рівні областей і районів, а також передати повноваження та фінансові ресурси на базовий рівень - рівень міста, селища, села.

За словами Гройсмана, відповідний проект змін до Конституції в питаннях децентралізації схвалений на 99%. Надалі документ чекає на схвалення Венеціанської комісії, обговорення з політичними силами, розгляду на засіданні Конституційної комісії та передачу президенту.

Нагадаємо, що сьогодні Гройсман показав проект конституційних змін щодо децентралізації.