Гройсман про новий транш від МВФ: Довіра до України відновлюється

Черговий транш від МВФ – свідчення того, що довіра до України відновлюється та сигнал іноземним інвесторам, що в економіку нашої держави можна та потрібно вкладати гроші
Depo.Влада
15 вересня 2016 05:33
ФОТО: depo.ua

Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Я вітаю рішення МВФ про виділення Україні чергового траншу. Це – свідчення того, що довіра до України відновлюється. Для нашого уряду дуже важливо і те, що на відновлення співпраці з МВФ ми змогли вийти усього за декілька місяців", – написав він.

Також очільник уряду прокоментував можливе припинення співпраці з фондом, оскільки Україна більше року обходилась без кредиту.

"Так, справді, ми застабілізували економічну ситуацію, справді економіка починає потроху виходити з рецесії. Але транш фонду – це не просто допомога, яка потрібна економіці, це ще й сигнал іноземним інвесторам, що в економіку України можна і потрібно вкладати гроші. А разом з інвестиціями у нас з'являться робочі місця", – зазначає прем’єр.

За його словами, стабілізація економічної ситуації дозволяє Україні ставити питання про підвищення соціальних стандартів.

Нагадаємо, як стало відомо раніше, Рада директорів МВФ ухвалила позитивне рішення про продовження програми співпраці з Україною.

Рішення Виконавчої ради МВФ щодо виділення $1 млрд наступного траншу фінансової допомоги для України було прийнято разом з винятками із загальних правил, враховуючи нинішню економічну ситуацію в країні. 

Довідка: Поточна програма співпраці з МВФ була прийнята в березні 2015 року терміном на 4 роки з обсягом фінансування $17,5 млрд. У 2015 році Україна отримала два транші загальним обсягом $6,7 млрд і очікувала отримати третій у розмірі $1,7 млрд, проте в силу політичних подій осені 2015 і зими 2016 року, які призвели до зміни уряду, доля третього кредитного траншу і виконання всієї програми співробітництва в цілому опинилися під загрозою зриву.

Українське питання залишалося невирішеним аж до кінця серпня через традиційні канікули у МВФ. 

Читайте також: Співпраця України з МВФ: Прогулянка над прірвою

Більше новин політики читайте