Гройсман оприлюднив план боротьби з контрабандою (ІНФОГРАФІКА)

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман презентував план боротьби з контрабандою

Презентація відбулася під час засідання уряду, передає Depo.ua.

"Ми сформували план дій, щодо боротьби з контрабандою. І ця боротьба буде успішною. Я вважаю, ми маємо десятки мільярдів гривень, які за участю схемщиків, в тому числі серед представників влади, не потрапляють до держбюджету", - сказав Гройсман.

За його словами, торік антиконтрабандні заходи дали можливість залучити до бюджету понад 70 млрд грн додаткових коштів.

"За рік з'явилися нові схеми, які треба жорстоко карати, які треба припиняти. Сьогодні я презентую конкретний чіткий план дій, що ми будемо робити. Лідируюча роль в цьому питанні є у МВС, Нацполіції, ДФС. Розраховую, що усі служби, які причетні до наведення порядку, вірою і правдою виконають домовленості, яких ми досягли", - сказав він.

Першюю Гройсман назвав схему оформлення вантажних транспортних засобів як порожніх.

"Тобто, їде транспортний засіб, як правило, мікроавтобус, повний, забитий товаром дороговартісним. Але його при змові усіх структур, які задіяні в митному оформленні і супроводженні, оформлюють як порожній. Тобто, нуль гривень потрапляє до українського бюджету.", - повідомив Гройсман.

"Наступна позиція, яку схемщики називають "Піджаки", коли фура коштовного товару фактично перевозиться фізичними особами, по нормі на кожну. Таки чином 20 людей можуть провезти цілу фуру з оформленням вантажу, з якого ен сплачується жодної копійки. З цією схемою ми також будемо боротися", - розповів очільник уряду.

Третьою "кричущою" схемою Гройсман назвав перевантаження товару.

"В Україну завозиться дороговартісний товар. Цей товар на митниці не доглядається, документи на нього підроблені. Далі цей він привозиться на внутрішню митницю. Поки товар приїжджає від кордону до внутрішньої митниці, він зникає. На місці зниклого товару з'являється низьковартісний інший і таким чином не сплачуються податки в бюджет", - сказав він.

Фото: twitter.com/vgroysman

Крім того, Гройсман назвав інші контрабандні схеми:

- так званого пересорту та заниження митної вартості, коли імпортери вносять у товаросупровідні документи неправдиві відомості про ціну, походження, торгову марку та кількість товарів;

- необгрунтоване використання 6-го резервного методу визначення митної вартості товарів. Так декларанти приховують фактичну вартість імпортованого товару, щоб мінімізувати податкові і митні платежі;

- навмисне зниження митної вартості товарів.

Фото: twitter.com/vgroysman

Також Гройсман повідомив, що в Україні активно працюють схема використання офшорів, щоб потім повертати конфіскований товар через суд, а також схема зменшення кількості показників імпортованого пального.

За його словами, відбувається "ввезення заборонених та дешевих марок пального під виглядом Євро 4".

"Фактично дурять українців тим, що ввозять під маркою Євро 4 низькоякісні паливно-мастильні матеріали", - наголосив він і додав, що така ситуація "впливає на надходження до бюджету під час розмитнення товарів", - наголосив прем'єр.

"У нас є чорна контрабанда, яка йде через зелені зони, я маю на увазі лісосмуги на кордонах, яка теж прикривається певними представниками правоохоронних структур і таким чином нелегальні товари потрапляють в Україну", - сказав глава уряду.

Він також повідомив, що Україні діє інша схема, за якої у нейтральні води України на танкерах завозять контрабандні нафтопродукти.

"До них підходять невеликі за ємкістю судна, забирають ці паливно-мастильні матеріали без жодного розмитнення, без жодної легалізації цього товару. Потім він потрапляє по тіньових схемах на автозаправні станції, в тому числі з сумнівною якістю. Це багатомільярдна схема. Я розумію, що з сьогоднішнього дня ворогів в мене стало ще більше. Але я ніколи не ставив на вагу власні інтереси понад інтереси держави і людей", - заявив Гройсман.

Фото: twitter.com/vgroysman

Ще одним з видів контрабанди, за словами прем'єра, є ввезення автотранспорту в Україну із заниженням митної вартості, ввезення фактично розукомплектованих транспортних засобів.

У зв'язку з цим Гройсмана заявив, що підтримує криміналізацію статей за контрабанду та закликав правоохронні органи консолідувати зусилля для боротьби з цим явищем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook