Гройсман презентував програму "Маски-шоу – стоп"

Кабінет міністрів України презентував програму "Маски-шоу – стоп"

Гройсман презентував програму "Маски-шоу…

Відповідні пропозиції до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес" оприлюднив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду, передає Depo.ua.

"Близько місяця тому була зустріч з бізнесом під головуванням президента. Була зустріч з бізнесом, питання які турбують реальний сектор. Тоді я вніс ініціативу "Маски шоу-стоп". Я як прем'єр-міністр дав доручення іншим силовим відомствам. І я дякую міністру внутрішніх справ, керівництву ДФС, генеральному прокурору, який виніс низку рішень, які унеможливлюють "маски-шоу", де немає підстав проводити такі операції. Тоді я пообіцяв, що уряд вийде з відповідною законодавчою ініціативою", - зазначив прем'єр.

Він додав, що законопроект напрацювали МВС, Мінюст, Секретаріат Кабміну, Офіс омбудсмена, "щоб спільно з парламентом і президентом поставити в цьому питанні крапку".

Отже, за словами Гройсмана, Кабмін пропонує такі новації запровадити звуко- та відеофіксацію під час розгляду питань слідчим суддею. А докази, отримані під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації – визнаються недопустимими

Також недопустимими мають бути докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника

Силовикам заборонять вилучення: оригіналів фінансово- господарської документації, комп'ютерної техніки, серверів, мобільних телефонів. Вичерпний перелік винятків буде передбачений законом.

Уряд пропонує запровадити обов'язкову звуко- і відеофіксацію обшуку. Та визнати недопустимими докази, отримані під час обшуку, але не зафіксовані технічними засобами

Крім того, в законопроекті передбачена заборона на повторне порушення вже закритих кримінальних проваджень.

Окремо посилюється відповідальність силовиків. Для цього потрібно утворити комісію, яка буде перевіряти факти порушень, вчинених правоохоронцями. До її складу мають увійти представники органів державної влади, правозахисних організацій, громадських об'єднань у сфері захисту підприємницької діяльності. Рекомендації роботи комісії мають бути обов'язковими до розгляду та надання відповіді по суті.

А заявник, згідно із законодавчою ініціативою уряду, матиме право отримати підтвердження реєстрації кримінальної справи (витяг з ЄРДР). Особи, проти яких відкриті провадження мають право оскаржувати бездіяльність слідчого вносити клопотання про застосування розумних строків провадження.

"Чесний бізнес треба захистити – а нелегальний бізнес все одно буде покараний", - підсумував Гройсман.

Після нього виступив з детальною презентацією міністр юстиції Павло Петренко. Він, зокрема, наголосив, що середній термін, за який суддя ухвалює рішення у таких кримінальних справах, - 10-15 секунд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme