Гройсман пояснив, як відбуватимуться місцеві вибори за новим законом

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман розповів, як будуть відбуватися місцеві вибори, зазначивши вихід з "гібридної" системи виборів, коли частина депутатів обиралася за списками, а інша частина - за мажоритарними округами
Гройсман пояснив, як відбуватимуться місцеві вибори за новим законом
Гройсман пояснив, як відбуватимуться місцеві вибори за новим законом

Про це Гройсман написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Верховна Рада ухвалила новий Закон про місцеві вибори. Хочу тезово пояснити, як же все-таки будуть відбуватись вибори 25 жовтня", - написав Гройсман.

- Нарешті ми відійшли від гібридної, дуже дивної системи виборів, на яку було багато нарікань, коли частина депутатів обирається за списками, а інша частина за мажоритарними округами.

- В селах і селищах з населенням до 90 тис. вибори відбуватимуться за звичною мажоритарною системою.

- Вибори до райрад, міськрад та облрад будуть проходити вже за пропорційною системою.

- Мерів міст з населенням більше 90 тис. обиратимуть абсолютною більшістю, тобто 50%+1 голос. Для цього передбачена можливість проведення другого туру.

- Місто, район, область діляться на округи. По кожному округу партія може висунути свого кандидата (саме партія, виборчі блоки цим законом не передбачені). Якщо партія набрала 5% голосів, кількість кандидатів від неї які пройшли, визначається відповідно до кількості голосів поданих безпосередньо за депутата в окремому окрузі. До ради проходять ті кандидати від партії, які отримали найбільшу підтримку виборців, а не ті, яких партія поставила на перші місця у списку

- Щодо бюлетеня. На ньому буде позначено прізвище кандидата, а навпроти назва партії, від якої він висувається. Таким чином відбуватиметься одночасне голосування за кандидата і за партію.

- Висування мерів теж відбуватиметься тільки від партій.

- Дата реєстрації партії для участі у виборах не має значення (немає норми, щоб вона була зареєстрована за рік чи за півроку до виборів)

- Вперше до Закону введено європейську норму щодо присутності у списку партії не менше 30% представників однієї статі.

"Ну і нарешті, для тих, хто говорить, що через новий закон певні округи можуть залишитися без своїх представників, відповім - виборцям нема за що хвилюватись, оскільки депутати відповідатимуть за все місто, а Рада зможе додатково розподілити відповідальність депутатів за округи", - підсумував спікер парламенту. 

Нагадаємо, вчора Верховна Рада ухвалила закон про місцеві вибори

Читайте також: Коломойський пролітає: до місцевих виборів допустять лише партії "віком" від 1 року

 

Більше новин про політику читайте у рубриці Влада.depo.ua.

'); } else { document.write("
<\/div>"); var wrapper = document.getElementById('footer_widget_wrap'); wrapper.style.display ='block'; wrapper.addEventListener('click', function (e) { var url, target = e.target, dtitle, ddescr, durl, dimg; if ( target.tagName.toLowerCase() === 'i' ){ target = target.parentElement; } if ( !target.classList.contains( 'wcont' ) ) return; dtitle = document.querySelector('meta[property="og:title"]').getAttribute('content'), ddescr = document.querySelector('meta[property="og:description"]').getAttribute('content'), durl = document.querySelector('meta[property="og:url"]').getAttribute('content'); dimg = document.querySelector('meta[property="og:image"]').getAttribute('content'); if ( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_fb' ) { url = 'https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?src=sp&u=' + durl; } else if( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_tw' ) { url = 'https://twitter.com/intent/tweet?url=' + durl + '&text=' + ddescr; } else if( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_gp' ) { url = 'https://plus.google.com/share?url=' + durl; } window.open(url); }); }