UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Гройсман пояснив, скільки він вів переговори з МВФ і чому був змушений підняти ціну на газ

Уряд понад рік вів переговори з Міжнародним валютним фондом аби знайти оптимальне рішення і не піднімати ціну на газ для населення

Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав у понеділок у вечірньому ефірі ICTV, повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Я з минулого року вів переговори з МВФ та хотів взагалі зняти це питання з порядку денного. Чому? Тому що я розумію, що для людей це життєво важливий ресурс. У нас достатньо холодні зими і люди його використовують для обігріву та своїх побутових потреб, а якщо ми подивимося на доходи українських громадян, побачимо, що поки що вони не є такими високими, які б могли дати можливість сплачувати ринкову ціну на газ. І в будь якій ринковій ціні треба завжди розуміти соціальний аспект",- сказав Гройсман.

Він нагадав, загалом на ці переговори йшли рік і три місяці, саме стільки вдавалося утримувати ціну на газ.

"Підвищення ціни на газ - вимушений крок, який має привести до того, що ми зможемо працювати з міжнародними фінансовими ринками, обслуговувати борги і таким чином будемо забезпечувати стабільність і розвиток національної економіки",- зазначив Прем'єр-міністр.

Звісно, додав він, Україна могла б не виконувати обіцянку і не збільшувати ціну на газ, але тоді довелося відмовитися від співпраці з МВФ, не брати нові запозичення. "Тоді в країні буде криза, інфляція, знецінення доходів. Тому нам довелося піти на компроміс. Я обрав чесний шлях по відношенню до людей" , - наголосив Гройсман.

Він має намір здійснити низку заходів, які дозволить забезпечити Україну газом власного видобутку. "Кожного місяця ми робимо кроки в цьому напрямку. Сьогодні вступило в дію рішення про проведення аукціонів на доступ до надр. Це пришвидшить розробку надр і добування газу", запевнив Глава уряду.

Нагадаємо, 22 жовтня стало відомо, що лідер Радикальної партії Олег Ляшко ініціює скликання позачергового засідання Верховної Ради щодо цін на газ.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Підвищення ціни на газ було однією з вимог МВФ для продовження співпраці з Україною.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook